Karamollaoğlu’dan AKP ile ittifak açıklaması: Yanlış politikalar değişirse yapılabilir

“Saadet Partisi AKP ile ittifak yapar mı?” sorusuna yanıt veren Temel Karamollaoğlu, “Yanlış politikalar değişirse ittifak yapılabilir. Biz ilkeler üzerinde duruyoruz” cevabını verdi.

Karamollaoğlu'dan AKP ile ittifak açıklaması: Yanlış politikalar değişirse yapılabilir

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, Habertürk’te katıldığı programda ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamallaoğlu, AKP ile ittifak açıklaması yaptı.

Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ziyareti ile ilgili gelen bir soruya cevap verdi.


Söz konusu ziyareti olumlu gördüğünü kaydeden Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanının bütün liderleri ziyaret etmesi, bütün liderleri masa etrafında oturup konuşması daha makul neticelerin elde edilmesine vesile olur kanaatindeyim” dedi.

AKP ile ittifak konusuna da değinen Karamollaoğlu şunları kaydetti:

Buradan ne çıkar? Onu şimdiden söylemek mümkün değil. Seçim süresi başladığı zaman, seçim sathi mailine girildiğinde konuşulması gereken bir konudur diye düşünüyorum. İttifaklar bir koalisyon değil. Bundan dolayı erkenden bir konuyu gündeme getirip, uzun uzadıya, hele de spekülatif yorumlar yapmanın doğru olmadığı kanaatindeyim.


Ülkede uygulanan başkanlık sisteminin de sorunlara yol açtığını belirten Karamollaoğlu, “Başkanlık sisteminde tek kişi seçiliyor, etkili olan da o. Meclis’in hemen hemen hiçbir hükmü yok gibi. Meclis’te çoğunluğunuz varsa, seçilen Cumhurbaşkanının aldığı kararları sorgulayabilecek çoğunlukta ise bir dereceye kadar etkisi olabilir. Neticede Cumhurbaşkanının dediği dedik. Bu sistemle biz Cumhur İttifakı’nda yer alamayız. Bu sistem sorun meydana getiren sistem” diye konuştu.

Seçim anketi: Aksoy Araştırma’dan dikkat çeken anket sonuçları