Yeni bir tekli (single) daha: Melis – Vazgeçiyorum

“Vazgeçiyorum” Melis Taşkın Güldağ’ın müziğini, sesini ve şarkılarını herhangi bir plak şirketine bağlı olmadan müzikseverler ile buluşturmak niyetinin sadece ilk adımı.

melis vazgeçemiyorum single

Yeni bir tekli (single) daha: Melis – Vazgeçiyorum

15 yılı aşkın bir süredir çeşitli gruplar ile sahne alıp, rock, blues, soul ve pop tarzlarında şarkılar söyleyen Melis Güldağ, tek taraflı hissedilen sevginin artık bitmesi gerektiğine karar veren ancak kendisine bir türlü söz geçiremeyen bir aşığın öyküsünü anlattığı “Vazgeçiyorum” adlı teklisiyle müzik hayatına solist olarak devam ediyor.


Profesyonel müzik hayatında sadece ilk ismini kullanan Melis Taşkın Güldağ, söz ve müziği kendisine ait olan şarkıda, rock müziğinin gerektirdiği sert gitar tonlarını, kemik bas gitar tınılarını kullanırken, nakaratla birlikte isyankar vokallerini, yine bizzat yaptığı back vokallerle destekliyor ama öbür taraftan da popüler müziğe ait kolayca akılda kalma kıstaslarını da ihmal etmiyor.

“Vazgeçiyorum” Melis’in müziğini, sesini ve şarkılarını herhangi bir plak şirketine bağlı olmadan müzikseverler ile buluşturmak niyetinin sadece ilk adımı. Bir tanışma faslı. Zira Melis bu ilk adımının devamını da düzenli aralıklarla dinleyicilere sunacağı tekliler getirmeyi planlıyor.


“Vazgeçiyorum”un düzenlemesi Melis’in eşi Tulga Güldağ’a ait. Tulga Güldağ şarkıda aynı zamanda gitar ve keyboard da çalıyor. Melis ve Tulga’ya gitarda Suat Aktar, bas gitarda Umut Yenilmez ve davulda da Haluk Oranköylü eşlik ediyor. Şarkının mix ve mastering’i ise Kaan Alptekin tarafından Studioka Production’da yapılmış.

Yeditepe Üniversitesi Turizm Yönetimi bölümü mezunu olan mizisyen yıllar boyu İstanbul’da hem sahne performanslarını, hem de turizmciliği birlikte yürütmesinin ardından, beş yıl kadar önce Antalya bölgesine yerleşmiş. Bu hava değişikliği vesilesiyle kendi beste çalışmalarına da yoğunlaşma fırsatı bulan Melis, ilk teklisi için “Vazgeçiyorum”u seçmiş. “Vazgeçiyorum” şarkısında öyle bir aşık mevzubahis ki, şarkı içerisinde bile kendi kendisiyle çelişiyor. Peki sonunda vazgeçiyor mu gerçekten? Ona da dinleyiciler karar verecek.


Melis Taşkın Güldağ’ın ‘Vazgeçiyorum’ isimli ilk teklisini 26 Aralık’tan itibaren başta Spotify olmak üzere tüm dijital platformlarda müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Kültür Sanat


Deniz Alan Held
1974 Ankara doğumlu ama 2 yaşından beri Istanbullu. Çocukluk ve gençliği cimnastik ve dans çalışmalarıyla geçti. 2000 yılından beri yoga yapıyor. 2002 yılında evlenip yurtdışına yerleşti ama bir ayağı hep Istanbul'da oldu. Çocuklardan sonra, Norveç'te hayalindeki işin eğitimini alma fırsatı geçti eline. Trondheim Üniversitesi'nde Medya Bilimi ve Görsel Kültür dalında lisans ve yüksek lisans okudu. İki yıl Zürih, 10 yıl Trondheim'da yaşadıktan sonra 2014 yazında eşinin memleketi Almanya'ya yerleşti. Şİmdi iki oğlu ve eşi ile sakin bir hayat sürmekte, ve Türkiye'nin Gezi Gençleri'nce yönetileceği çağdaş bir ülke olduğu hayalini kurmakta. // ENGLISH: Born in Ankara in 1974, moved to Istanbul at age 2. Spent lots of time with gymnastic and contemporary dance at early ages. since 2000 practices rather yoga. Married to a German in 2002 and move to Zurich. Later lived 10 years in Norway/Trondheim and eventually settled down in Germany. Studied Media Science in Trondheim and finished master degree in 2012. Has two sons. Looking forward to the days that Turkey is eventually led democratically by the Gezi youth.