Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırıya uğradı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın evinin önünde saldırıya uğradığını bildirdi. Temurci, saldırganların silahlı ve sopalı olduğunu ifade etti. Saldırıya uğrayan Özdağ, hastanede tedavi altına alındı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ saldırı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ evinin önünde 5 kişilik bir grup tarafından saldırıya uğradı. Özdağ, başından ve elinden ciddi şekilde yaralandı.

Gelişmeyi Twitter hesabında duyuran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, “Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ Abimize evinin önünde silahlı ve sopalı saldırıda bulunulmuştur” dedi.


Temurci, “Bu aşağılık saldırıyı şiddetle kınıyor, suçluların bir an önce yakalanarak adaletin önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Korkaklarla ve alçaklarla mücadelemiz kesintisiz sürecektir” ifadelerini kullandı.

Saldırıya uğrayan Özdağ, hastanede tedavi altına alındı.

Halk TV’ye konuşan Temurci, “Çok kan kaybettiğini söyledi, şu anda hastanede tedavisi devam ediyor” dedi.

selçuk özdağ saldırı

Gelecek Partisi’nden açıklama

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Selçuk Özdağ’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Özdağ’ın yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğradığını belirten Özcan, “Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır” dedi.


Serkan Özcan’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Manisa eski milletvekilimiz Sn. Selçuk Özdağ, bugün Ankara’daki evinin önünde saat 12:15 sularında ‘sopalı ve silahlı’ bir saldırıya uğramıştır.

Yaklaşık beş kişilik bir grubun saldırısına uğrayan Sn. Özdağ elinden ve kafasından ciddi biçimde yaralanmıştır. Olay anında yanında bulunan şoförü tarafından hızla Memorial Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alınmıştır.

Güvenlik görevlilerimizin incelemeleri devam etmektedir. Olayın sorumlularının gecikmeksizin ortaya çıkarılmasını ve yargıya teslim edilmesini bekliyoruz.

Söz konusu hadise ile maalesef ülkemizin geldiği noktayı, demokrasi diyen, hukuk diyen, özgürlük diyen hiçbir siyasinin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar gördük.

Bu saldırı Türk demokrasisine yapılmıştır.


Tedavisi devam eden Sn. Genel Başkan Yardımcımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyor ve bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.”

Gündem