AKP kongresinde ilginç hareketler yapan adam: Erdoğan’ın resmini dövme yaptırdım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katıldığı AKP İzmir Kongresi’nde yüzüğünü öperek ilginç hareketler yapan Murat Kurt: Recep Tayyip Erdoğan’a ‘baba’ dedim. Erdoğan’ın resmini dövme yaptırdım!

AKP kongresinde tuhaf hareketler yapan adam

AKP kongresinde ilginç hareketler yapan adam (video aşağıda)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Halkapınar Spor Salonu’nda 22 Şubat Pazartesi günü düzenlenen AKP İzmir 7’nci Olağan İl Kongresi’nde Murat Kurt adlı kişi sevgisini, yüzüğünü öperek ve kendinden geçmişçesine hareketler yaparak gösterdi.


Sosyal medyada gündem olan Kurt, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

Kurt, “Cumhurbaşkanımız bir önceki İzmir ziyaretinde Bilal Saygılı Cami’nin açılışını yaptı. Cumhurbaşkanını görmek için alana gittim. Karşımda görünce sevgimden ağladım. Bunu fark eden Cumhurbaşkanı, ‘ağlama, ağlama’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a o zaman atkı hediye ettim. Kendisi de karşılığında bu yüzüğü hediye etti,” dedi.

“Beni ve sevgi gösterimi karaladılar”

“Sosyal medyada, yüzüğü öpüp sevgimi gösterdiğim anlar bazı kişiler tarafından çarpıtıldı,” diyen Kurt şöyle konuştu:


• Beni ve sevgi gösterimi karaladılar. Zoruma gitti, üzüldüm. ‘Para karşılığı yaptığımı hatta zengin olduğum’ iddia edildi. Oysa asgari ücretle çalışan, 43 yıldır Bayraklı’da gecekonduda yaşayan, vatan, bayrak, ezan sevdalısı bir gariban vatandaşım. Yaşadığım yer belli, isteyen gelip görebilir. Biri epilepsi hastası iki çocuğum var. Annem, babam vefat etti. Bu dünyada hiç kimsemiz yok, bir tek rabbimiz var.

• Para, pul benim için ikinci planda. Trilyonları verseler, İzmir’in tamamının tapusunu verseler, para için bu şekilde sevgimi göstermem. Recep Tayyip Erdoğan’a ‘baba’ dedim. Allah onun ayağına taş değdirmesin.

Erdoğan’ın resmini dövme yaptırdım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgisini koluna yaptırdığı dövme ile gösterdiğini belirten Kurt, “Kendisini, Türkiye’ye hizmetlerinden dolayı çok seviyorum. Onu gördüğüm zaman duygulanıyorum, heyecanlanıyorum. Bu Allah tarafından geliyor. Allah, benim canımı alsın ona versin. İzmir’de manevi evladıyım. Yüzüğü hediye ettiği zaman; mutluluktan gece rüyalarıma girdi. Allah nasip etti, üç kere kendisiyle görüştüm. Beni seviyor, oğlu gibi görüyor. Koluma Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini yaptırdım, dövme ile adını yazdırdım. İzmir’de 18 yıldır AK Parti için çalışıyorum” dedi.


Kurt, evinde Erdoğan’ın fotoğraflarının olduğu bir köşe bulunduğunu da belirtti.

İşte sosyal medyada gündem olan o görüntüler:

Erdoğan: Gelin hep birlikte 2023 yılında Türkiye’ye gerçek anlamda bir ana muhalefet de kazandıralım