İstanbul’da kar yağışı kaç gün sürecek? Sistem erken giriş yaptı!

İstanbul’da beklenen kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini hissettirmeye başladı ve şehrin büyük bir kısmında beyaz örtü oluştu. Tahminlere göre kar yağışı asıl etkisini bugün göstermeye başlayacak ve hafta ortasına kadar aralıklarla devam edecek.

kar yağışı kaç gün sürecek

İstanbul’da kar yağışı kaç gün sürecek? Sistem erken giriş yaptı!

Beklenen soğuk hava dalgası yurda ulaştı ve özellikle yurdun kuzeybatısında birçok şehir karla kaplandı. Karlı hava dalgasının İstanbul’da bugün öğlen saatlerinde etkili olması bekleniyordu ancak sistem erken giriş yaptı ve gece saatlerinden itibaren kar  yağışı başladı.


İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek?

Dün gece saatlerinde İstanbul’da etkili olmaya başlayan kar yağışı 18 Şubat Perşembe gününe kadar devam edecek. Hafta ortasından sonra hava sıcaklıkları adım adım yükselişe geçecek ancak hızlı bir sıcaklık yükselişi olmayacak.

Salı günü tüm yurdu saracak

Tahminlere göre soğuk hava sistemi ülke genelinde en geniş çaplı etkiyi 16 Şubat Salı günü oluşturacak. Kıyı Ege ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi hariç tüm bölgeler kar yağışından etkilenecek. İstanbul en az 4 gün kar yağışı görecek.

14 şubat

Meteoroloji’den yeni uyarı

Birçok ilde kar yağışı etkili olurken, Meteoroloji’den bir uyarı daha geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarılarda şu ifadelere yer verildi:

Yağışların; Marmara ile Batı Karadeniz’de yoğun kar (kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkat!


İstanbul için her şey yeni başladı!

istanbul karlı

İstanbul’da bugün etkisini artırarak devam etmesi beklenen kar yağışının zaman zaman yoğunlaşarak birkaç gün daha sürmesi bekleniyor.

kar yağışı kaç gün

Deniz üstünden gelen kütlelerin denk geldiği noktalarda ciddi kar yağışları bekleniyor.

kar fotoğrafları

Megakentin kıyı kesimlerine bile 5 santimetrenin üzerinde kar örtüsü oluşacağı tahmin ediliyor.

kar ne kadar sürecek

İstanbul Boğazı gemi trafiğine kapatıldı

İstanbul Boğazı, kar tipisi nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı.

İstanbul Liman Başkanlığından yapılan açıklamada; İstanbul Boğazı’nda kar tipisi nedeniyle görüş mesafesinin yarım milin altına düştüğü, bu nedenle gemi geçişlerinin saat 08.45’ten itibaren çift yönlü askıya alındığı belirtildi.

Şehir Hatları da yapılamıyor


Öte yandan Şehir Hatları, hava muhalefeti nedeniyle Kabataş-Adalar seferleri hariç diğer seferlerin yapılamadığını duyurdu.

14 Şubat Sevgililer Günü anketi: Kutlama ve hediye beklentisi