AKP’li seçmen: Tayyip’in olduğu yerde korona bile olmuyor!

AKP’li seçmenler kendilerini böyle savundu: Tayyip’in olduğu yerde korona bile olmuyor. Ölümüne varız ama kendimizi de koruyoruz tabii.

AKP seçmen: Tayyip'in olduğu yerde korona bile olmuyor!

Video aşağıda – AKP’li seçmen: Tayyip’in olduğu yerde korona bile olmuyor!

AKP 7. Olağan Büyük Kongresi, “Türkiye için güven ve istikrar” sloganıyla Ankara Spor Salonu’nda yapılırken, yurttaş koronavirüse aldırış etmedi. Covid değil, kalabalık nedeniyle içeriye giremediğini söyleyen bir yurttaş, “Ölümüne varız ama kendimizi de koruyoruz tabii” dedi.


Kongrenin yapıldığı spor salonunun çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, ara yollar hafriyat kamyonları ile kapatıldı. Kapatılan yollar nedeniyle Ankara’da trafik yoğunluğu yaşandı.

Toplam 10 bin kişilik kapasiteye sahip olan Ankara Spor Salonu’nda delegeler ile izleyiciler ayrı kapılardan salona girdi. Delegeler salonda saha içerisinde ayrılan bölümde otururken, izleyiciler tribünlere alındı. İzleyiciler arasında boş sandalye bırakılma imkanın kalmadığı salona girenler kadar giremeyen de çok sayıda partili oldu. Kalabalık nedeniyle içeriye giremeyen bir partili kadın da “Mahşer yeri gibi maşallah” diyerek kalabalığa işaret etti. Kalabalık nedeniyle içeriye girip çıkan Aydın’lı bir partili ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görememekten yakındı.


Diğer şehirlerden gelen partililerin bazıları da içeri giremedikleri için yakındılar. Balıkesir’den gelen yurttaşlardan birisi “İçeriye almadılar 3- 4 saat. Millet birbirini ezecek. Cumhurbaşkanı’na oy vermeyeceğim bu yüzden, kızdım” diyerek tepkisini dile getirdi. Bunun üzerine etrafındaki diğer partililer, “davaya kızılmaz” diyerek onu sakinleştirmeye çalıştı. Bir başka partili de “Biz Malatya’dan geldik, bekleyeceğiz sonuna kadar” dedi.

Diyarbakır’dan geldiğini söyleyen bir yurttaş da, “Kongre için geldik. Fakat bize gelirken hiç kimse söylemedi, içeri alınmayacaksınız diye. Burada dışarıda kaldık, çok eziyet çektik. Geri döneceğiz” diye konuştu.

“Tayyip’in olduğu yerde korona bile olmuyor!”

Kalabalık nedeniyle Covid’den çekinip çekinmediği sorulan bir yurttaş ise gülümseyerek, “Tayyip’in olduğu yerde korona bile olmuyor” demesi dikkat çekti. Bir başka partili de “Bizimkisi aşk sevdası aşk” dedi. Bir diğer partili de “İçerisi çok kalabalık. Çok hastalık var onunu için de korkuyoruz. Ama bekleyeceğiz” dedi.


Covid korkusu yüzünden değil kalabalık nedeniyle içeriye giremediğini söyleyen Aydın’dan gelen bir kadın, “Ölümüne varız, ama kendimizi koruyoruz tabii…” dedi. Bir başka partili de kalabalık nedeniyle salona giremediğini belirtirken “Herkes Tayyip aşığı… Biraz dolaşıp geri geleceğiz” dedi.

Video – AKP’li seçmen: Tayyip’in olduğu yerde korona bile olmuyor!

Erdoğan: Muhteşem bir Yargıtay binası yapıyoruz, dünyada benzeri yok


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.