Gençler online ticaret ile internetten ek gelir kazanabilir

Türkiye’nin genç kuşağı evde geçirdiği süreyi fırsat bildi ve ek gelir için dijital okuryazarlığı kullandı. Online ticaret platformu Binomo ile tanışan gençler, küçük de olsa birikimleriyle internetten ek gelir elde ederek yatırım yapmaya başladı 

binomo Gençler online ticaret ile internetten ek gelir kazanabilir

Türkiye, 2021 yılı itibarıyla 15-24 yaş grubundaki 13 milyonu aşkın genç nüfusuyla Avrupa’nın en genç ülkesi konumunda. Büyük bir kısmı eğitim hayatında yer alan bu nüfusun üretkenliği Türkiye için oldukça önemli bir rekabet avantajı sağlıyor.

Gençlerin dijital medya okuryazarlığı ve yeni teknolojilere hakimiyeti onların meslek algısını da kökten değiştiriyor. Z kuşağı geleneksel meslek grupları yerine sosyal ağlarda influencer olarak öne çıkıp topluluk yönetiyor, mobil oyun tasarlıyor ya da farklı alanlarda girişim fikirlerine can veriyor.

Evde geçirilen süre artınca, gençler yeni ek kazanç yollarına yöneldi. Bunlardan biri ise Binomo gibi online ticaret platformları oldu. Online ticaret platformları aracılığıyla finansal okuryazarlık kazanan gençler, online işlem yaparak ek gelir elde etmeye başladı.

Peki nedir Binomo?

Binomo birbirinde farklı finansal varlıkların belirli zaman aralığında gerçekleşen fiyat hareketleri üzerinden işlem yapılmasını sağlayan bir online ticaret platformudur. Yani, belirlediğiniz zaman diliminde finansal varlığın fiyatının yükselmesi veya düşmesine bağlı olarak işlem yaparak ek gelir elde etmenizi sağlıyor. Borsa veya hisse senetleri piyasasının aksine Binomo’da işlem gören finansal varlıklar veya dövizler gerçekten alınıp satılmaz, yalnızca bu varlıkların fiyat hareketleri üzerinden işlem yapılır.

Özellikle gençler fiyat hareketlerini doğru öngörmek için doğru teknik analiz araçları kullanarak finansal varlığın fiyatının hareketinin yönünü doğru bir şekilde tespit ederek gelir elde edebilir. Yalnızca teknik analizle yetinmeyen gençler, aynı zamanda güncel siyasi ve politik süreçleri de takip ederek temel analiz de yapıyor.

Akla bu noktada gelen temel soru: Binomo hızlı ve kolay para kazanmayı vadeden bir platform mu oluyor. Bunun yanıtı oldukça net bir şekilde “hayır”. Hali hazırda pek çok aldatıcı reklamda görüldüğü üzere, kesinlikle kar elde edeceksiniz diyen platformlar dolandırıcıdır. Çünkü ticaretin ruhunda risk vardır, bu risk başarılı işlem yapmak da olabilir, öngörülerinde yanılmak da olabilir. Binomo her fırsatta yatırımcıları aldıkları finansal risk noktasında uyarıyor.

Her şeyin başı eğitim: Binomo finansal stratejiler kütüphanesi

Günümüzde online ticaret platformlarında işlem yapmaya dair birçok yanlış düşünce boy göstermeye başladı. Herhangi bir bilgiye sahip olmadan, yatırım yaparak hızlı para kazanma ve finansal özgürlüğü elde etmenin mümkün olduğu bunların en başında geliyor. Kolay para kazanarak lüks bir hayata kavuşmanın basit olduğu düşüncesi birçok insanı cezbediyor.

Halbuki Binomo her fırsatta önce eğitim, sonra pratik ardından gerçek para ile işlem yapılması gerektiğini vurguluyor. Binomo web sitesini ziyaret ettiğinizde yatırım terminolojisinde kullanılan terimlerin anlamlarından, takip edilmesi gereken yatırım stratejilerine kadar pek çok eğitim imkanı sunuluyor. Teorik bilgi pratik ile anlam kazandığı için bir sonraki adımda Binomo sizler için ücretsiz demo hesap imkanı sunuyor. Binoma’da hesabınızı oluşturduğunuz anda size bir demo hesap açılıyor ve seçtiğiniz para birimine göre 1.000 dolar veya 8.000 TL sanal sermaye tanımlanıyor. Siz de öğrendiklerinizden hareketle Binomo’da finansal risk almadan demo hesabınızda işlem yapıyorsunuz.

Binomo mobil uygulaması sayesinde bol bol pratik yapın

Özellikle gençler için önemli bir ek gelir fırsatı imkanı sunan online yatırım platformu Binomo’yu sadece bilgisayarınız üzerinden değil, mobil cihazlarınız üzerinden de kullanabilirsiniz. Android veya iOS işletim sistemi kullanan bütün cihazlarınızdan (yani sadece telefon değil, tablet ve iPad gibi aletlerle de) Binomo’ya erişebilir ve işlem yapabilirsiniz. Binomo mobil uygulamasını Google Play Store‘dan veya App Store‘dan indirebilirsiniz. Eğer Android cihazınıza Play Store’dan Binomo uygulmasını indirirken sorun yaşıyorsanız. Uygulamanın APK versiyonunu Binomo web sitesinden indirebilirsiniz.