İŞKUR Müdürü: Siirt’te işçi bulamıyoruz, insanlar rahat işe alışmış

İŞKUR Müdürü: Siirt’te birçok evin önünde iki tane lüks araba var. İşçi bulamıyoruz, insanlar rahat işe alışmış.

işkur siirt işçi

Siirt’te yerel haber sitesi Ne Haber, İŞKUR Müdürü Ömer Aslan’ın “İş imkanları var fakat vatandaşlar iş seçiyor. Kolay iş olmazsa yapmıyorlar” dediğini yazdı. Haberde Aslan’ın “İnsanlar rahat işe alışmış. Yıpranma payı olan işlerde çalışacak personel bulmakta zorlanıyoruz” ifadelerine de yer verildi.

neajans.com‘da ‘Siirtliler zengin, iş beğenmiyor’ başlığıyla yer alan habere göre, Aslan Siirt’in birçok gelir kaynaklarının olduğunu vurgularken, “Şehrin büyük bir kısmı fıstık, üzüm, kavun gibi birçok ekonomik gelir kaynağı var. Siirt’te iş var ama işçi bulamıyoruz. İnsanlar rahat işe alışmış. Yıpranma payı olan işlerde çalışacak personel bulmakta zorlanıyoruz. Örneğin tekstil işinde çalışacak işçi bulamıyoruz” diye konuştu.


“Birçok evin önünde 2 lüks araba var”

Siirtliler işsiz fakat ihtiyaç olmadığını belirten Aslan, “Birçok evin önünde iki tane lüks araba var. Bu da insanların ihtiyaç sahibi olmadığı gösteriyor. İş imkanları var fakat vatandaşlar iş seçiyor. Kolay iş olmazsa yapmıyorlar” dedi.

İŞKUR: Siirt hedef gerçekleştirmede Türkiye’de ilk 3’te

Haberde, işsizliğin en yüksek olduğu illerden biri olan Siirt, İŞKUR’un başarı sıralamasında Türkiye üçüncüsü olduğu belirtildi. Buna göre, İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından her yıl uygulanan 14 maddelik performans kriterleri doğrultusunda Siirt, belirlenen hedefleri gerçekleştirmede Türkiye üçüncüsü oldu.


İŞKUR’dan yapılana açıklamada; “2020 yılı içinde Genel Müdürlüğümüzün belirlediği 8 hedefimizde yüzde yüzün üstünde, 5 hedefimizde de Türkiye ortalamasının üzerine çıkarak ülke genelinde hedefleri gerçekleştirmede üstün başarı yakalamış bulunmaktayız. Hedef gerçekleştirme açısından Türkiye genelinde ilk üçe girerek değerli Siirtli işveren ve işçilerimize yüksek kalitede hizmet sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız” denildi.

Umudum kalmadı diyen genç: Mansur Yavaş lütfen aday ol!