Kürşat Ayvatoğlu serbest bırakıldı; ev hapsi kararı verildi, Başsavcılık karara itiraz etti

AKP Genel Merkezi’nde büro personeli olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu uyuşturucu temin etmek suçlamasıyla ikinci kez gözaltına alınmıştı. Ayvatoğlu’na adli kontrol şartı ile ev hapsi kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti.

Kürşat Ayvatoğlu ve 7 şüpheli serbest bırakıldı; ev hapsi verildi

Kürşat Ayvatoğlu dahil 7 şüpheli serbest bırakıldı; Ayvatoğlı hakkında ev hapsi kararı verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti.

Uyuşturucu kullandığı görüntüleri sosyal medyada yayımlanan Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 şüpheli serbest bırakıldı.


Ayvatoğlu ile birlikte 6 zanlı hakkında adli kontrol uygulanması kararlaştırıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye getirildi.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısına ifade veren zanlılardan biri savcılıkça serbest bırakıldı.

Kürşat Ayvatoğlu hakkında ev hapsi kararı

Savcı, ifade sonrasında Ayvatoğlu, Ayhan O. ve Onur S’yi, “uyuşturucu ticareti yapma veya sağlama”, Mehmet Yağız M’yi “uyuşturucu ticareti yapma veya sağlama” ve “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme”, Ufuk K’yi “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını özendirme”, Melih D’yi ise “şantaj” suçundan tutuklanmaları talebiyle hakimliğe sevk etti.

Nöbetçi sulh ceza hakimliğince sorgulanan şüpheliler, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adli kontrol kapsamında tüm zanlılara yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Hakimlik ayrıca Ayvatoğlu ve Ayhan O’nun “konutu terk etmemesine”, diğer şüphelilerin ise haftada 2 gün kolluğa imza vermesine hükmetti.

Başsavcılık karara itiraz etti


Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, sulh ceza hakimliğinin, şüphelileri serbest bırakmasına itirazda bulunulduğu bildirildi.

Kürşat Ayvatoğlu’ndan açıklama: Uyuşturucu batağına saplandım, araba alıp satarak para kazandım!