Kürşat Ayvatoğlu’ndan açıklama: Uyuşturucu batağına saplandım, araba alıp satarak para kazandım!

Kokain kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’ndan açıklama: Uyuşturucu batağına saplandım, araba alıp satarak para kazandım. AK Parti’nin gücü için orada olmak istedim. Bu düşünce tarzı beni daha büyük yanlışların içine sürükledi!

Kürşat Ayvatoğlu açıklama:

Uyuşturucu madde kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada yayımlanan eski AKP çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, verdiği ifadesinde “uyuşturucu madde değil, pudra şekeri” demiş, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Bugün savcılık talimatıyla tekrar gözaltına alındı. Ayvatoğlu’nun ailesi aracılığıyla Twitter hesabı üzerinden kamuoyu açıklaması paylaşıldı.

Kürşat Ayvatoğlu’nun açıklaması şöyle:


KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR

Tarafımdan yapılan tek resmi açıklama olup farklı hesaplardan yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica eder saygılar sunarım.

Babam vefat ettikten sonra ailemin daha fazla sorumluğu almak durumunda kaldım. Daha fazla güçlü görünürsem her kapının açılacağını düşündüm, Şimdi, çok yanlış olduğunu anladığım bu durumun içine sürüklendim. Daha fazla nüfuz sahibi olma, olduğundan farklı görünme çabasıyla gücün yanında görünme, hükümetteki güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açma düşüncesi beni her gün başka bir yanlışa sürükledi.


“Uyuşturucu batağına sürüklendim”

Oysaki insanın kendi çabası kendi mücadelesi kendine yetermiş. Ardından uyuşturucu batağına sürüklendim, içine çektikçe beni çekti, kendim olmaktan çıktığım bir dünyanın içinde savruldum. Bundan kurtulmak için defalarca yardım istemeyi düşündüm ama rahmetli babam, canim anamı düşündükçe bir. türlü kimseye bunu ‘anlatamadım. Şu anda herkes bana söylenmesi gerek bütün kötü sözleri söyledi. Belki daha da söyleyecek. Oysa ki benim durumumda yüzlerce genç var, birçoğu nüfuzlu ailelerin çocukları. Benim gibi yolunu şaşırmış, bu dünyanın içinde savruļup duran birçok genç var.

Acımasızca beni yerden yere vuran insanlar şunu bilmeliler ki, sizlerin de çocukları var, hayatta sizler nelerle karışılacaksınız bilmiyoruz. Canım anam bütün bu kötü günleri tek başına göğüslemeye çalışıyor, Bir anneyi düşünüp acımasızca söylediklerinizi tekrar düşünmenizi rica ediyorum. Evet keşke bende en başta annemi, rahmetli babamı ve kendimi daha fazla düşünseydim.

“Her şey için çok pişmanım”

Keşke hayatımı geri alabilseydim, bütün bunların içine düşmezdim. Çok üzgünüm, kendimi ölümün kıyısında hissediyorum. Her şey için çok pişmanım. Hayatımı geri alabilseydim keşke. Lüks yaşantı görüntüme açıklama getirmen gerekirse, evet arkadaşlarımla ortak araba alıp satarak ve galericilerden gerçekleştirdiğim satış başına komisyon alarak hayatımız kazanıyordum. Aslında göstermeye çalıştığım gibi bir hayatım yok ama bunu da olduğumdan farklı görünme psikolojimle sürekli bu tür resimler yayınlayarak oluşturmaya çalıştım. Bu da bir özgüven sorunu, başka bir psikolojik sorun olduğunu şimdi daha iyi görüyorum.

“AK Parti’nin gücü için orada olmak istedim. Bu düşünce tarzı beni daha büyük yanlışların içine sürükledi.”

Ticaret yapıyor olmama rağmen Ak Parti Genel Merkezde bir işim olursa siyasi büyüklere daha yakın olursam daha güçlü olurum düşüncesi ile orada işe girmek için bütün koşulları zorladım. Maddi olarak ihtiyaç duymama rağmen Partinin gücü için orada olmak istedim. Bu düşünce tarzı beni daha büyük yanlışların içine sürükledi.


Bana verdiği bedene ve ruha bu kadar kötü şeyler yaptığım için önce Allahtan af diliyorum, babamın vefatından sonra omuzlarına dünyanın yükü binen ve benim yaşattıklarımla perişan olan dünyasını başına geçirdiğim annemden; siyasi davasına, kötü bir malzeme olup bütün kötü ifadelerin hedefi olan Ak partinin bütün mensuplarından ve bütün Türkiye’den özür diliyorum.

kürşat ayvatoğlu twitter açıklaması

Pudra şekeri demişti: Kürşat Ayvatoğlu yeniden gözaltına alındı