Samsun’da bir kadın, sokakta çocuğunun yanında öldüresiye darp edildi

İbrahim Zarap isimli kişinin, bir kadını tekmeler ve yumruklarla acımasızca dövdüğünü yansıtan görüntüler infiale yol açtı. Saldırgan görüntülerin ardından gözaltına alındı.

İbrahim Zarap Samsun darp

Samsun’da İbrahim Zarap isimli kişi, bir kadını sokak ortasında çocuğunun gözleri önünde öldüresiye dövdü. Darp edildiği için yerde hareketsiz yatan kadının başına defalarca tekmeler atan, yüzünü yumruklayan saldırganın görüntüsü sosyal medya platformu olan Twitter’da paylaşıldı.

Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın etiketlendiğin video sosyal medyada infiale yol açtı. Ardından “Rumeysa” isimli kullanıcı söz konusu videoda dövülen kadının ablası olduğunu, yandaki küçük çocuğun da yeğeni olduğunu ifade etti ve ablasının ilk kez değil birçok kez şiddete uğradığını, yüzlerce kez şikayetçi olduklarını ancak söz konusu saldırganın hiç ceza almadığını kaydetti.


Saldırganın adını, soyadını, ve fotoğrafını paylaşan “Rumeysa”, ablasının başına bir şey gelmesi durumunda sorumlusunun İbrahim Zarap olacağını söyledi.


Bu paylaşımların ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de yine Twitter’dan bir mesaj paylaştı ve söz konusu saldırganın gözaltına alındığını,hukuki gereği neyse yapılacağını ifade etti.

Video – Görüntüler şiddet içerir

Gündem haberleri


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.