Sokak röportajı: Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz!

Bu sokak röportajı gündem oldu: Din kul hakkı yememektir, kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz. Ben hakkımı helal etmiyorum. Yüzde 60 çık konuş; susma, susma sıra sana gelecek!

Sokak röportajı: Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz!

Video aşağıda – Youtube’da Kendine Muhabir adlı kanalda yapılan bir sokak röportajı sırasında konuşan kadın isyan etti: Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz, hakkımı helal etmiyorum!

Röportajda konuşan kadın şunları söyledi:


• Kur’an okumayı bilmeyen seçmenin Kur’an okuyor diye seçtiği adamların memleketinde yaşıyoruz. Şurada sorsanız ben okurum çoğu okuyamaz.

• Hiçbir şey üretmediğimiz, hiçbir şey yetiştirmediğimiz, öğretmenini, doktorunu, mühendisini ihraç ettiğimiz, eğitimlisini donanımlısını beraat edenin yurt dışına gittiği, beraat edemeyenin cezaevinde çürüdüğü bir memlekette yaşıyoruz.

• Konuşuyorum diye 44 ay ceza yiyen 4 çocuğu olan bir anneyim. Bu kadar zalim bir ülkede yaşıyoruz biz. Din kul hakkı yememektir, kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz. Ben hakkımı helal etmiyorum.

• Bugün herkesin dolar zengini olduğu, tabanın da tamamen fakir olduğu, orta kesimin yok edildiği bir ülkede yaşıyoruz. Ben hakkımı helal etmiyorum. Sonuna kadar konuşmaya devam edeceğim, öldürülsem de çürütülsem de konuşmaya devam edeceğim. Dört çocuğumun yüzüne bakabilmek için, çocuklarımdan utanmamak için.

• Utanacak insanlar konuşmuyor. Ben yüzde 60 ile konuşuyorum, yüzde 60 kalk konuş; susma, susma sıra sana gelecek!

Video – Sokak röportajı: Kul hakkı yiyenlerin memleketinde yaşıyoruz!


Umudum kalmadı diyen genç: Mansur Yavaş lütfen aday ol!