Eski GATA Başhekim yardımcısı Ali Edizer’den tepki çeken 128 milyar dolar paylaşımı

Medeni kanunu hedef alan ve “2. eşi alın” sözleri nedeniyle GATA’daki başhekim yardımcılığı görevinden uzaklaştırılan Ali Edizer, 128 milyar dolar tartışmalarına ölüm tehdidi gibi bir mesajla dahil oldu: “Bizim ‘buharlaştırmak’ gibi bir yeteneğimiz olsaydı, inanın sizden 128 milyara sıra gelmezdi.”

ali edizer

Merkez Bankası rezervlerinden 128 milyar dolarla ilgili iddialar gündemdeki yerini korurken, bu konuda GATA başhekim yardımcılığı görevinden medeni kanunu hedef alan ve “2. eşi alın” sözleri nedeniyle alınan Ali Edizer’den tepki çeken bir paylaşım geldi.

“Buharlaştırma yeteneğimiz olsaydı, sizden 128 milyara sıra gelmezdi”

Ali Edizer, “Bizim ‘buharlaştırmak’ gibi bir yeteneğimiz olsaydı, inanın sizden 128 milyara sıra gelmezdi” diye yazdı. Ali Edizer’in bu sözleri ölüm tehdidi olarak yorumlandı.

“Köpek sürüsünün saldırısını bekliyorum”

Tepkiler üzerine Ali Edizer sosyal medya hesabını kilitleyip, “Şimdi köpek sürüsünün saldırısını bekliyorum ya hesabı kilitleyeyim” dedi. Hemen ardından önceki paylaşımını savunan bir açıklama yaparak “Bunun sıkan ya da dal bir tarafı yok. Siz buharlaştırmaktan neyi kast ettiyseniz biz de aynı dalı aynı frekansta ve skanda size aksettirdik” dedi.

GATA’da görevinden alınan Ali Edizer, menzil tarikatına yakın olduğu iddia edilerek siyasetin gündeminde yer etmiş ve tartışmalara neden olmuştu. (Sözcü)

GATA Başhekim Yardımcısı’ndan erkeklere ‘ikinci eş alma’ çağrısı!