Burası devletin zirvesi: Atatürk portresi yerine Erdoğan fotoğrafı asıldı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile dün akşam Eski Meclis Başkanlığı Konutu’nda iftar yemeğinde bir araya geldi. Görüşmeden paylaşılan görüntülerde Atatürk portresi yerine Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı görüldü. Konut ilk yapıldığı zaman herhangi bir portre asılı değilken sonradan Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığı anlaşıldı.

atatürk portresi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı Resmi Konutu’nda iftar yaptı. Çalışma yemeğinden paylaşılan görüntülerde bir ayrıntı dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı Resmi Konutu, 2014 yılında 8 milyon TL verilerek sıfırdan TBMM Başkanlık Konutu olarak yaptırılmıştı. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesiyle birlikte Başbakanlık lağvedildi ve Çankaya’daki Başbakanlık konutu boş kaldı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ise bu gelişmenin ardından Başbakanlık konutuna taşındı.


Şentop’tan boşalan Meclis Başkanlık Konutu ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a tahsis edilerek Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı Resmi Konutu olarak kullanılmaya başlandı.

Atatürk portresi yerine Erdoğan fotoğrafı

Oktay ve KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, dün akşam Cumhurbaşkanı Yardımcılığı konutundaki iftar yemeğinde bir araya geldi. Yemekten paylaşılan görüntülerde ise devletin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk yerine Erdoğan’ın fotoğrafının asılı olduğu görüldü.

Konutun 8 milyon TL’ye ilk yapıldığı zaman çekilen fotoğrafta duvarda herhangi bir portre bulunmadığı görüldü. Oktay ve Tatar’ın iftar yemeğindeki görüntüsünden Erdoğan portresinin sonradan asıldığı görüldü.

İşte o fotoğraflar:

Daha önce TBMM Başkanlığı konutu olarak kullanılan ve ilk yapıldığı zaman çekilen bu fotoğrafta herhangi bir portrenin asılı olmadığı görülüyor:

cumhurbaşkanı yardımcılığı konutu

Ancak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın bulunduğu fotoğrafta Erdoğan’ın portresi yer alıyor:

fuat oktay kktc


Kaynak: Aykırı

Atatürk’ün ‘Nutuk’ adlı eserinin öğrencilere dağıtılması ‘uygun’ bulunmadı!