Erdoğan: Tam kapanmada en kötü ihtimalle Türkiye’deyim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tam kapanma döneminde İstanbul’da bulunup bulunmayacağına dair soruya “Şu anda henüz kesin kararımı vermedim ama şimdilik buradayım, en kötü ihtimalle Türkiye’deyim” yanıtını verdi.

en kötü ihtimalle

Video aşağıda Erdoğan: Tam kapanma döneminde en kötü ihtimalle Türkiye’deyim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Türkiye’nin elinde yeterli Covid-19 aşısının bulunduğunu söyledi: “Aşı tedariğinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum.”


Cumhurbaşkanı, kısıtlamada İstanbul’da bulunup bulunmayacağına dair soruya “Şu anda henüz kesin kararımı vermedim ama şimdilik buradayım, en kötü ihtimalle Türkiye’deyim” diye yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 28 Nisan’daki açıklamasında aşı tedariğinin gelecek iki ay için güçleştiğini ancak sonrasında aşı bolluğunun yaşanmasının beklendiğini dile getirmişti.

Koca, 26 Nisan’da da “Elimizde 8 milyon doz aşı kaldı” demişti.

Kılıçdaroğlu’ndan “En kötü ihtimalle Türkiye’deyim” diyen Erdoğan’a: Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “Tam kapanma döneminde İstanbul’da mısınız?” sorusuna “En kötü ihtimalle Türkiye’deyim” yanıtı vermesine göndermede bulunarak, “Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık” paylaşımını yaptı.


Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Aşı nerede?’ diyoruz, ‘Kabul etmiyorum’ diyor. Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık.” ifadesini kullandı.

Video – Erdoğan: Tam kapanma döneminde en kötü ihtimalle Türkiye’deyim

Kılıçdaroğlu’ndan tam kapanma açıklaması: Bu insanlar nasıl geçinecek?