Gri pasaport ile insan kaçakçılığı araştırılsın önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi!

Türkiye’deki çeşitli belediyeler arayıcılığı ile bir grup insanın yurtdışına çıkarılması ve bu kişilerin geri dönmemesine ilişkin Meclis’e verilen araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi.

gri pasaport

Gri pasaport ile insan kaçakçılığı araştırılsın önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi! CHP Milletvekili Tuncay Özkan, TBMM’de oylanan gri pasaportla insan kaçakçılığı araştırılsın önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedilmesini sosyal medyadan duyurdu.

Bazı belediyelerden sağlanan gri pasaportların yurt dışına insan göndermek için kullanıldığı ve bu kişilerin geri dönmediğinin ortaya çıkmasının ardından Meclis’e verilen araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından kabul edilmedi.

CHP’li Tuncay Özkan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, araştırma önergesinin reddedildiğini söyledi.

Özkan, “AKP ve MHP, belediyelerdeki insan kaçakçılığı “araştırılmasın” dedi! Belediyeler aracılığıyla alınan gri pasaportla yapılan insan kaçakçılığı araştırılsın önergesi, AKP ve MHP oylarıyla reddedildi” ifadelerini kullandı.

CHP’li Utku Çakırözer sosyal medya hesabından, “Belediyelerin #GriPasaport kullanarak yurtdışına insan kaçakçılığını #Meclis araştırsın dedik, AKP ve MHP reddetti!..” dedi.

Almanya’dan “Gri Pasaportlu’yu gözaltına alın” emri!