İsmail Saymaz’dan Bakan Koca’ya: Şeriatla yönetilen Suudi Arabistan’da bile teravih 10 rekata indirildi

Gazeteci İsmail Saymaz’dan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya: Şeriatla yönetilen Suudi Arabistan’da bile teravih 10 rekata indirildi. İbadet dışında camide vakit geçirmek yasaklandı.

ismail saymaz bakan koca teravih

İsmail Saymaz’dan Bakan Koca’ya: Şeriatla yönetilen Suudi Arabistan’da bile teravih 10 rekata indirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “Ramazan’da teravihler kapalı olmayacak ama özellikle bu noktada hassasiyet gösterilerek önlemler alınarak kılmaya devam edilecek.” açıklamasına yanıt veren gazeteci İsmail Saymaz, “Şeriatla yönetilen Suudi Arabistan’da bile teravih 10 rekata indirildi” dedi.


Dün Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan artan vaka sayıları nedeniyle yeni Koronavirüs önlemlerini açıklamış; Ramazan ayı için kafe ve restoranların kapatılacağını, sadece paket servis ve gel al uygulamasının devam edeceğini duyurmuştu.

Bugün ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ramazan’da teravih namazlarına herhangi bir kısıtlama gelmeyeceğini ifade etti. Koca’nın açıklamalarına tepki geldi.

Gazeteci İsmail Saymaz ise Twitter’dan şu paylaşımı yaptı:


“Şeriatla yönetilen Suudi Arabistan’da bile teravih 10 rekata indirildi ve ibadet dışında camide vakit geçirmek yasaklandı.”

İsmail Saymaz: Salgın gerekçesiyle oruç tutmayanlar, ibadet etmeyenler dolaylı şekilde cezalandırılıyor