PTT şubelerinde uzun kuyruklar: 1100 lira sosyal yardım kapıya teslim dediler ama gelen yok!

Tam kapanma sürecinde sokağa çıkma yasağına rağmen 1100 lira sosyal yardım ödemeleri, kısa çalışma ödeneği ve çeşitli işlemler için PTT şubeleri önünde oluşan uzun kuyruklar bugün de devam etti.

ptt sosyal yardım

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen 1100 TL sosyal yardım ödemesinin yanı sıra, kısa çalışma ödeneği, işsizlik maaşı, şehirlerarası seyahat izni için e-devlet şifresi alma ve çeşitli işlemler için Türkiye’nin birçok bölgesinde PTT şubeleri önünde uzun kuyruklar oluştu.

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Şirinyer semtindeki şube önünde de yüzlerce metre uzunluğunda kuyrukta bekleyen yurttaşlar zaman zaman görevlilerle tartıştı.


ANKA’dan Abdullah Çelebi’nin haberine göre, pandemi nedeniyle alınan tam kapanma sürecinde kuyrukta sosyal mesafe kuralını unutan ve sıcak havanın da etkisiyle sinirleri gerilen bazı yurttaşlar hükümete tepki gösterdi.

ptt sosyal yardım“Kapıya teslim edilecek diyorlar, ama gelmedi”

Kuyrukta bekleyen bir yurttaş, “Paranızı çekebilirsiniz diye mesaj geldi. PTT önüne geldik ama burada mağdur ediliyoruz. Engelliyim, astım ve bronşit hastasıyım. Burada oruçlu ve yaşlı olanlar var. Ne olacak halimiz. Kapıya teslim edilecek diyorlar, ama gelmedi. Herhangi bir bilgi de verilmedi” dedi.

ptt kuyruklar

“1100 lira sosyal yardım evlere dağıtılacak dediler, gelmedi”


Bir başka yurttaş ise, “Bu kalabalıkta sosyal mesafeyi nasıl ayarlayacaksınız. Kimse kendisini korumuyor. Pandemiden dolayı verilen 1100 lirayı bekleyen insanlar. Evlere dağıtılacak denmişti ancak millet bekleyemiyor” diye konuştu.

Reuters haberinden: Şu an turistler için harika bir zaman çünkü Türkler dışarı çıkamıyor