Sedat Peker, Hadi Özışık ile video kaydını paylaştı: Konu Süleyman Soylu

Sedat Peker, Bakan Süleyman Soylu ile arasında aracılık yaptığı iddialarını reddeden Hadi Özışık ile konuşma videosunu yayınladı! Hadi Özışık’ın Soylu için “Harakiri yaptı”, Mehmet Ağar için ise “Aptal adam” dediği görüldü.

sedat peker hadi özışık

Sedat Peker, Bakan Soylu ile aralarında “aracılık” yapan gazeteciyi açıkladı, Hadi Özışık ile yaptığı video araması görüntülerini paylaştı.

Organize suç örgütü liderliği suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile aracılık yaptığı iddia edilen gazetecinin Hadi Özışık olduğunu açıklayarak, kendisiyle yaptığı telefon görüşmesini yayımladı.


Görüşmeye ilişkin kaydı sosyal medya hesabından paylayan Peker, “Kıymetli dostlarım, İnternethaber sitesinin sahibi olan hadi özışık – süleyman özışık kardeşler en yakınları olan süleyman soyluyla benim aramda aracılık yaptıklarını yalanlamışlar, söyleyen şerefsizdir demişler. Ben kimseye hile yapmam, ancak kendimi de rezil duruma düşürmem” dedi.

Görüşmede Peker, Soylu’nun kendisi hakkındaki “Pislik” ifadesine tepki gösterdiği görüldü.

Peker’in daha sonra yayınladığı videoda ise Hadi Özışık’ın Soylu ile görüşmeye giden ismin kardeşi Süleyman Özışık olduğunu söylediği duyuluyor.


Özışık, “aracılık” iddialarını reddetmişti

Gazeteci Hadi Özışık ise, iddialara ilişkin açıklamasında, “Soylu ile Peker arasında haber götürdüğüm yalandır. Böyle yapan şerefsizdir, haysiyetsizdir” demişti.

CHP’li Özgür Özel, bir gazetecinin aracılık ettiğini iddia etmişti

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de Halk TV’de katıldığı bir programda Bakan Soylu ve Peker arasında bir gazetecinin aracılık yaptığını iddia ederek şunları kaydetmişti:

Süleyman Soylu’ya çok yakın bir gazeteci Sedat Peker ile bir görüşme gerçekleştirdi mi? Yaptığı görüşmede ‘Yeni videolar yayınlama. Bakanımız seninle ilgili bir şeyler söyleyecek ama sinirlenme, kapatalım bu işi’ dedi mi? Sonrasında Süleyman Soylu’nun Sedat Peker ile ilgili açıklamalarından sonra, Sedat Peker çektiği bir videoyu o gazeteciye yolladı mı? O gazeteci o videoyu Süleyman Soylu’ya izletti mi? Sonra dönüp Peker’e, ‘Aman bu videoyu yayınlama’ dedi mi demedi mi?’

İşte o görüntüler:

CHP, Ruhsar Pekcan’ın dezenfektan satışı araştırılsın’ dedi, AKP ve MHP reddetti