3 kişilik Rus ailenin 10 günlük otel dahil Türkiye tatil bedeli

Uçuş kısıtlamasının kaldırılmasının ardından dün itibariyle Türkiye’ye turist akışının başladığı Rusya’da turizmciler tur fiyatlarında artış olup olmadığını tartışıyor.

rus turizmi

Uçuşların yeniden başlamasının ardından Rus basınında dün Türkiye tur fiyatlarının bir kaç hafta öncesine göre en az yüzde 20 arttığına yönelik haberler yayınlanmıştı.

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) yaptığı araştırmayla tur fiyatlarında bahsedilen artışın olmadığını ortaya koydu.


ATOR’un sitesinde yayınlanan haberde Rus tur operatörlerinin görüşlerine yer verildi.

ATOR’a bilgi veren tur operatörleri, uçuş yasağının kaldırılacağının açıklanmasının ardından Türkiye’deki bazı popüler otellerde fiyat artışının yaşandığını ancak bunun yüksek miktarda olmadığını belirtti.

Popüler otellerde uygun fiyatlılar doldu, yüksek sezon sebebiyle fiyatlarda bir miktar artış yaşandı

Farklı otellerin fiyatlarının hafta sonu boyunca “yukarı” ve “aşağı” olarak ayarlanabileceği gerçeğine dikkat eden tur operatörleri ” Türkiye pazarındaki fiyat durumu artık son derece heterojen ve dinamikler çok yönlü. Popüler otellerde gelecek tarihler için ucuz tarihler ilk etapta tükendi ve Temmuz ayında bu otellere yönelik turlar yüksek sezon sebebiyle daha pahalı hale geldi” dediler.

2019’a göre artmadı

Coral Travel yetkilileri ” 2019’daki yüksek sezondaki fiyatlar ile şimdiki fiyatları karşılaştırdığımızda, Türk otellerinin fiyatlarının avro cinsinden artmadığını söyleyebiliriz” dedi.


3 kişilik Rus aile Türkiye’de ne kadara tatil yapabiliyor?

ATOR’un haberinde Türkiye’ye ana turist akışının çocuklu turistler olduğu belirtilerek 29 Haziran’da 2 yetişkin + 1 çocuk (her şey dahil) aile için çeşitli kategorilerdeki otellerde 10 gece konaklamalı Türkiye turlarının ortalama maliyeti de şöyle gerçekleşti:

Çocuk su parkı olan yüksek kaliteli 4 yıldızlı otel: Yaklaşık 139.2 bin ruble. (16 bin 468 TL)

Su kaydıraklı 5 yıldızlı ekonomik otel – 10 gece için üç kişi için yaklaşık 149.8 bin ruble (17.772 TL)

Yüksek kaliteli 5 yıldızlı otel: 167,2 bin ruble- 219,5 bin ruble (19.820 TL – 26.111 TL)

Ultra her şey dahil 5 yıldızlı otel: 369.2 bin ruble- 410 bin ruble (43.795 TL-48.662 TL)


VIP lüks oteller: 700 bin ile 1,2 milyon ruble. (83.081 TL- 142.425 TL)

Türkiye’de 150 bin TL altında sadece 3 adet sıfır araç kaldı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.