Fatih Altaylı’dan Cemile Taşdemir’e: Türbanlı olmak önüne gelene istediğin gibi saldırma ve hakaret etme özgürlüğü mü sağlıyor

Fatih Altaylı’dan Cemile Taşdemir’e: Türbanlı olmak önüne gelene istediğin gibi saldırma, ve hakaret etme özgürlüğü mü sağlıyor, ben de pantolonluyum!

fatih altaylı taşdemir

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, kendisine Sezgin Baran Korkmaz üzerinden göndermede bulunan eski AKP Denizli İl Yönetim Kurulu üyesi Cemile Taşdemir’in başörtülü olduğunu vurgulamasının ardından, “Türbanlı olmak sana önüne gelene istediğin gibi saldırma, istediğin gibi hakaret etme özgürlüğü ve kimsenin sana yanıt verememesi gibi bir hak mı sağlıyor! Ben de pantolonluyum, ceketliyim! Kravat da takıyorum. Böyle giyindiğim için her türlü eleştiriden muaf mı olmalıyım?” dedi.

Altaylı, kara para aklamakla suçlanan Sezgin Baran Korkmaz hakkında kendisine imâda bulunan Cemile Taşdemir’le olan tartışmasını köşesine taşıdı.


Altaylı, “Dert farklı. Dert, batan toplu iğnem” ifadelerini kullanan Cemile Taşdemir’e yönelik şu ifadeleri kullandı:

“Ben de bana saldıran bu troll hesaba hak ettiği yanıtı verdim haliyle. Tam da beklendiği üzere hemen kıyamet koptu. ‘Ama ben türbanlıyım.’ Eeeee… Türbanlı isen türbanlısın. Türbanlı olmak sana önüne gelene istediğin gibi saldırma, istediğin gibi hakaret etme özgürlüğü ve kimsenin sana yanıt verememesi gibi bir hak mı sağlıyor! Ben de pantolonluyum, ceketliyim! Kravat da takıyorum. Böyle giyindiğim için her türlü eleştiriden muaf mı olmalıyım? Elbette ki hayır. Ama sen inancının gereği olduğunu düşündüğün bir kıyafeti giymek sana bir ayrıcalık getirsin diye bekliyorsun! Başkalarına istediğini söyleme ama sana hiçbir şey söylenememe ayrıcalığını. Bak kardeş, gerçek misin değil misin, gerçekten kadın mısın yoksa kadın fotoğrafının arkasına saklanan bir erkek troll müsün bilmiyorum, hala emin değilim. Ama bildiğim şudur. Birine haksız bir ithamda bulunursan, hak ettiğin karşılığı alırsın. Eşit biçimde. Köpeksiz köyü bulup değneksiz gezmeye alıştınız. O kadar da değil.”


cemile taşdemir

Ne olmuştu?

Eski AKP Denizli İl Yönetim Kurulu üyesi, Altaylı’ya Twitter’dan gazetecilere rüşvet verdiği iddia edilen Sezgin Baran Korkmaz konusunda imâda bulunarak, “Uğur Dündar, Fatih Altaylı, Sevilay Yılman ve daha nicelerinin suskunları asaletlerinden değilmiş onu öğrenmiş olduk” yazmıştı.

Altaylı da yanıt olarak, “Yaratık, benim bu rezillikle ne alakam var. Şerefsizlik yapma. Utanmaz olma. Ben senin etrafında toplanan alçak hırsızlardan değilim. Adımı kirli ağzınıza almayın” yazmıştı.


Taşdemir de, Altaylı’nın kendisine hakaret ettiğini savunarak, “Dert farklı. Dert, batan toplu iğnem” demişti.

Fatih Altaylı: Kardeşim bu ülkede gay olmak yasak mı?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.