Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’ın müzik yasağı açıklamasına tepki: Ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın?

Kemal Kılıçdaroğlu: Beyefendi müzik yasağını gece 24’e çekiyoruz, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok demiş. Erdoğan rahatsızlıktan bahsedeceksen, ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın?

Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müzik sınırlamasıyla ilgili sözlerine sosyal medyadan tepki gösterdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Beyefendi müzik yasağını gece 24’e çekiyoruz, kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok demiş. Yasaklar ideolojik diyoruz baştan beri. Erdoğan; rahatsızlıktan bahsedeceksen, ülke senden rahatsız, ona ne yapacaksın? Seçimden kaçmak dışında bir şey geliyorsa aklına, haber ver.”

​CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına sosyal medyadan yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Adıgüzel paylaşımında “Arkadaşlar, merak etmeyin. Bunları devirince 80 milyon after party yapacağız. Bol müzikli” ifadelerini kullandı.

​CHP’den bir diğer tepki ise Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’dan geldi. Ağbaba Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Erdoğan; “Müzikli mekanları gece 24:00’e çekiyoruz, kusura bakmayın Gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok” dedi. En başından beri söylüyoruz; AK Parti koronayla değil, insanların yaşam biçimiyle mücadele ediyor. Bu da son örneği.” ifadesini kullandı.


Kabine toplantısı sonrasında Kovid-19’la mücadele ve kısıtlamalarla ilgili olarak Türkiye’nin yeni planını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Müzikle ilgili kısıtlamaları 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yok” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan’ın müzik yasağı açıklamasına tepki yağdı!