Madonna, İstanbul Onur Yürüyüşü’nü paylaştı: Neden bu kadar polis var?

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunna ABD’li şarkıcı Madonna, sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul Onur Yürüyüşü’ne ait görüntüleri paylaşarak, “Neden bu kadar polis var” diye sordu.

madonna onur

Polis, İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde dün düzenlenen LGBTİ+ Onur Yürüyüşü’ne müdahale etmiş; 20’den fazla kişi gözaltına alınmıştı.

Ünlü şarkıcı’nın Instagram hikayesinde Alman sanatçı Liana Georgi’nin polis barikatı önünde yürüdüğü görüntüleri paylaştı. Gökkuşağı emojisi kullanan Madonna, ‘İstanbul’da Onur Yürüyüşü!!’ diye yazdı.


madonna

Georgi, Madonna’nın gönderisinden sonra Instagram hesabı üzerinden bir 17 dakikalık bir video paylaştı.

Alman şarkıcı şunları kaydetti:

“Daha fazlasını yapmalıyız! Lütfen @ladygaga @arianagrande @taylorswift vb. etiketleyin! Türkiye’deki LGBTQ’ların yardıma ihtiyacı olduğu haberini yaymalıyız! Polis bana bir şey yapmadığı için çok şanslıydım. Türk olsaydım şimdiye ölü olabilirdim! Diğer protestocular gözaltına alındı, kemikleri kırıldı. Türkiye’de her yıl yüzlerce trans kadın öldürülüyor. Başta #LGBTTürkiye camiası olmak üzere buradaki insanlarımızın maruz kaldığı polis vahşeti budur.”

liana georgi


Georgi, aynı zamanda Türkiye’deki LGBTİ+ hareketi için bir kampanya başlatılması gerektiğini söyledi.

Astroloji: 28 Haziran – 4 Temmuz 2021 haftalık burç yorumları


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.