Marmaris’te orman yangını

Gelen bir son dakika haberine göre; Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda yangı çıktı. Bölgeye ekipler sevk edildi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına müdahale ediliyor.

marmaris yangın

Video aşağıda – Muğla’nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Marmaris’te ormanlık alanda başlayan yangın, saniyeler içerisinde büyüdü.

Marmaris ile İçmeler kara yolu üzerindeki Pamucak mevkisinde, orman alanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangın ihbarı üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri sevk edildi.


Alevlere Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 4 helikopterin yanı sıra İzmir ve Denizli’den gelen 2 helikopter, arazözlar, dozer, su tankerleri ve çok sayıda orman işçisinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de müdahale ediyor.

Bölgeye hareket eden ekiplerin yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Ekipler, yangını kontrol altına alabilmek için çaba yoğun gösteriyor.


Turistler korku dolu gözlerle izledi

Yangının yerleşim yerleri için bir tehdit oluşturmadığı, söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Yangın, plajlardan denize girenler tarafından endişeyle izlendi.

Orman Genel Müdürlüğünden açıklama

Marmaris’te çıkan yangının ardından Orman Genel Müdürlüğü resmi twitter hesabından bir açıklamada bulundu:


Muğla/ Marmaris – İçmeler 10:30’da çıkan yangına
10:40’ta ilk müdahaleyi gerçekleştirdik.
Sevk edilen ekipler:
6 helikopter
4 İlk Müdahale Aracı
1 Dozer
35 Arazöz

Türk Hava Kurumu (THK), 100 litre farkıyla ihale dışı