Afgan kaçağın saldırısına uğrayan kızın babası: Erdoğan, Ayşegül’ün fotoğrafına iyi bak bu senin eserin!

Afgan kaçağın cinsel istismarda bulunduğu ve kafasına taşla vurarak komaya soktuğu 17 yaşındaki Ayşegül’ün babası yaşananlara isyan etti. Baba Metin Aydın, kızının fotoğrafını göstererek “Bu fotoğrafa iyi bak Erdoğan, bu senin eserin” diyerek Cumhurbaşkanı ve AKP’ye tepki gösterdi.

afgan kaçak

Video aşağıda – Afgan kaçağın saldırısına uğrayan kızın babası: Erdoğan, Ayşegül’ün fotoğrafına iyi bak bu senin eserin!

Kocaeli’nin Pelitli köyünde yaşanan kaçak Afgan saldırısına tepkiler büyüyor. Köy halkı, yaptıkları protesto yürüyüşünde yaşananlara ve yetkililere tepki gösterdi.


“Bir kişi daha eksilmeyeceğiz, sesimiz ses ver Türkiye. Mülteci istemiyoruz” pankartıyla yürüyen Pelitli sakinleri, 17 yaşındaki genç kıza yaşanan saldırının ilk ve son olmayacağına dikkat çektiler.

Yürüyüşün ardından köy meydanında bir açıklama yapan baba Metin Aydın, bugüne kadar AK Parti’ye oy verdiğini belirterek yaşananlardan dolayı Erdoğan’ı sorumlu tuttu.

Aydın şu ifadeleri kullandı:


“Sonuna kadar gideceğim bu olayın. Bu 15 yıldır bizzat destek verdiğimiz, oy verdiğimiz Sayın Cumhurbaşkanım, bu sizin eseriniz. siz ve çocuklarınız çok güzel, özel korunuyor. Ama biz kıyıda köşede ücrada kalan insanlarımız mültecilerin esiri altında kaldık. Biz çocuğumuzu okula, bakkala gönderemiyoruz. Çocukları annesi babası olmadan bir yere gönderemiyoruz. Ama işte bir gün unuttuk, bize bedelini ağır ödettiler. Sayın cumhurbaşkanım bu mülteci olayına bir el atın. Hükümet olarak bir süzgeçten geçirin. burası yol geçen hanı değil. Ayşegül’ün fotoğrafına bir bak.”

Babaya susması için para teklif etmişler!

Yerel gazeteci Bülent Karagöz’ün çektiği görüntülerde çarpıcı gerçekler de ortaya çıktı.

Baba Metin Aydın, konuyla ilgili sessiz kalınması için kendisine zarf içinde para getirildiğini açıklardan “Bu nasıl bir şerefsizliktir, bu nasıl bir ahlaksızlıktır” açıklaması yaptı.


NE OLMUŞTU: Kocaeli’de Afgan uyruklu A.M.(20), takip ettiği A.A.yı (17) ormanlık alana çekip cinsel istismarda bulunmaya çalıştı. A.M., genç kızın direnmesi üzerine taşla başına vurdu. A.M.’nin yol kenarına getirdiği genç kız için yardım istediği, kızın ailesi geldiğinde de olay yerinde durduğu belirlendi. Jandarma, A.M.’yi gözaltına aldı. Ağır yaralanan genç kız tedavi altına alındı.

Video: TIR kasasında Türkiye’ye giren Afgan ve Pakistan mültecilerin görüntüleri