Arzu Sabancı “Ülkemde mülteci istemiyorum” dedi, CHP’li Engin Özkoç destek verdi

Arzu Sabancı’nın “Ülkemde mülteci istemiyorum” mesajına CHP’li Engin Özkoç’tan destek geldi: “Nerede iş dünyasının diğer babayiğitleri?”

Arzu Sabancı

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göçmen karşıtı söylemlerine bir destek de Densa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı’nın eşi Arzu Sabancı’dan geldi. Sabancı Instagram sayfasından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ülkemde mülteci istemiyorum. Sessiz işgale dur de. Bayramlaşmaya ülkesine gidenin can güvenliği var demektir. O zaman orada kalmalı.”

Sabancı’ya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da destek mesajı verdi. Özkoç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Arzu Sabancı hanımefendi açık yüreklilikle konuşmuş. Tebrik ediyorum Nerede iş dünyasının diğer babayiğitleri? Suça sessiz kalanlar hata yapanlar kadar suçludur! KORKMAYIN SES ÇIKARIN!” dedi.


CHP’li Tanju Özcan’ın Bolu’daki göçmenlere suyu 10 kat fazla paraya satacağı açıklamasının ardından CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi, tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul etmez” denilmişti.


İşte Arzu Sabancı’nın yaptığı o paylaşım:

arzu sabancı mülteci

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: Yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası alınacak


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.