Arzu Sabancı “Ülkemde mülteci istemiyorum” dedi, CHP’li Engin Özkoç destek verdi

Arzu Sabancı’nın “Ülkemde mülteci istemiyorum” mesajına CHP’li Engin Özkoç’tan destek geldi: “Nerede iş dünyasının diğer babayiğitleri?”

Arzu Sabancı

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göçmen karşıtı söylemlerine bir destek de Densa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı’nın eşi Arzu Sabancı’dan geldi. Sabancı Instagram sayfasından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ülkemde mülteci istemiyorum. Sessiz işgale dur de. Bayramlaşmaya ülkesine gidenin can güvenliği var demektir. O zaman orada kalmalı.”

Sabancı’ya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç da destek mesajı verdi. Özkoç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Arzu Sabancı hanımefendi açık yüreklilikle konuşmuş. Tebrik ediyorum Nerede iş dünyasının diğer babayiğitleri? Suça sessiz kalanlar hata yapanlar kadar suçludur! KORKMAYIN SES ÇIKARIN!” dedi.


CHP’li Tanju Özcan’ın Bolu’daki göçmenlere suyu 10 kat fazla paraya satacağı açıklamasının ardından CHP Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi, tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul etmez” denilmişti.


İşte Arzu Sabancı’nın yaptığı o paylaşım:

arzu sabancı mülteci

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan: Yabancı uyruklulardan 10 kat fazla su faturası alınacak