Ziraat Bankası mobil uygulaması çöktü: Bankadan açıklama geldi

Ziraat Bankası mobil uygulamasına erişim sağlanmaması sonrası banka tarafından açıklama yapıldı.

Ziraat Bankası mobil

Son dönemlerde bankalarda yaşanan teknik sorunlar gün geçtikçe artıyor. İlk olarak geçtiğimiz günlerde yaşanan Akbank krizinin ardından şimdi de Ziraat Bankası sistemlerinde sorun yaşanıyor. Sisteme erişmeye çalışan kullanıcılar, karşılarında “Geçici süre için işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.” yazısı ile karşılaşıyor.

Ziraat Bankası mobil uygulamasına erişim sağlanamıyor. Kullanıcılar hesaplarına girmek isterken “İşleminizi gerçekleştiremiyoruz” ya da “internet bağlantınızda sorun var” uyarısı ile karşılaşıyor.


Ziraat Bankası’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, ”Ziraat Mobil’de yoğunluk kaynaklı kısmi erişim sorunları yaşanmaktadır. İşlemlerinizi diğer kanallarımızdan sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gerek servis sağlayıcılarımızla gerekse teknik birimlerimizle sorunu en kısa sürede gidermek için çalışıyoruz. Yaşanılan erişim sorunu için özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Henüz sadece mobil sistemleri kapsayan kesintinin, ATM gibi hizmetleri kapsayıp kapsamadığı ise şimdilik gizemini koruyor. Bazı müşteriler sorunun orada da olduğunu ve para çekme işlemlerinin yapılamadığını iddia ediyor. İşin ilginç yanı ise bazı kullanıcıların bir kısmının, sorunsuz şekilde sistemlere erişmesi.

Ziraat Bankası sistemlerindeki sorun devam ediyor

Son olarak dün saat 14:00 sularında erişim sorunlarıyla gündeme gelen Ziraat Bankası, kısa süreliğine dijital bankacılık hizmetleri verememişti. Tüm bunlara ek olarak sistemde yaşanan sıkıntı bankanın ATM ağının kısa süreliğine hizmet dışı kalmasına neden oldu. Pek çok kişi olaydan sonra siber saldırı ihtimali üzerinde durdu. Ancak sorunun hızlıca çözülmesi teknik arıza ihtimalinin daha güçlü olmasına neden oldu. Neyse ki kesinti Akbank olayında olduğu gibi günlerce sürmedi.


Tam da tartışmalar devam ederken benzer bir sorun bir kez daha yaşandı. Ziraat Bankası müşterileri, bugün saat 11 sularında dijital bankacılık sistemlerinde hata yazısı ile karşılaştı. Henüz Ziraat yetkililerinden konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, kesintinin hala devam ettiği bildiriliyor.

Yurt dışına gitmek üzerine deneyimler