CHP’li Kaya: “Yok” dedikleri THK uçaklarını bulduk!

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Türk Hava Kurumu’nun Ankara Etimesgut’taki Meydan İşletme Müdürlüğü’ne giderek, “Yok” dedikleri uçakları bulduk!” diye konuştu. 

thk uçakları Video aşağıda – CHP’li Kaya: “Yok” dedikleri THK uçaklarını bulduk!

Türkiye 1 haftadır yangınlarla mücadele ediyor. Yangınlara müdahalede Türk yangın uçaklarının olmaması ise tartışma yaratıyor.


CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise tartışmaya Türk Hava Kurumu’nun Ankara Etimesgut’taki Meydan İşletme Müdürlüğü’ne gidip “Yok” dedikleri uçakları bulduk!” diyerek dahil oldu.

Kaya, şunları dile getirdi:


“Ankara milletvekillerimizle birlikte Ankara Etimesgut Meydan İşletme Müdürlüğü’nün önündeyiz. Son günlerde bir video dolaşıyor. THK’nin çevre ülkelerdeki yangınlara müdahale eden, gurur duyduğumuz uçakları vardı. Şimdi o uçaklarla ilgili şayialar dolaşıyor. Arkadaşlar bakın hemen arkamızda, Sayın Cumhurbaşkanı ve Orman Bakanı dedi ya “Uçak yok”, uçakların üstünden Orman Genel Müdürlüğü yazıyor. 5 tane uçağımız burada atıl vaziyette duruyor. Bugün Türkiye cayır cayır yanıyor. Durum bu iken bu uçaklar neden burada atıl vaziyette duruyor? Bu uçaklar neden kullanılmıyor? Bunun cevabını versinler. O uçaklar bugün kullanılmayacaksa ne zaman kullanılacak? Yönetenler aciz! O nedenle bu uçaklarımız burada çürümeye terk edilmiş durumda.”

Fatih Altaylı: Mezbaha sorumlusu ve nikâh memurluğu görevlerinde olan adamı Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü yaparsanız, Muğla yanmasın da kim yansın?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.