Eski AKP’li vekil: Ben AKP’li değilim, hiç olmadım!

AKP’nin 24. dönem Kayseri Milletvekili olan Pelin Gündeş Bakır, AKP iktidarına yönelik sosyal medya üzerinden kendisine yöneltilen bir eleştiriye dikkat çeken bir yanıt verdi. Bakır, “Ben AKP’li değilim, hiç olmadım” dedi.

akp'li pelin gündeş

AKP’den ihraç edilen 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, sosyal medyada gelen gelen bir eleştiriye “Ben AKP’li değilim, hiç olmadım” şeklinde yanıt verdi.

Eski AKP Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, sosyal medya üzerinden kendisine yöneltilen bir eleştiriye yanıt verdi.


Sosyal medya hesabından yaptığı, “Şu an çok mutlu bir haber aldım. Dünya en iyi üniversiteleri sıralamasında 6. olan London School of Economics (LSE) ve dünya sıralamasında 8.olan University College London “Hukuk” bölümlerini resmi olarak bitirerek onur derecesiyle mezun oldum. Artık bir hukukçuyum! Çok mutluyum!” paylaşımına gelen “O zaman gel Türkiye de hukuku tesis et. En azından verdiğiniz zararı onarın” tepkisine yanıt veren Bakır, “Ben AKP’li değilim, hiç olmadım” dedi.

pelin gündeş

“Suriyelileri Türklerin sırtından indirin” demişti, AKP’den ihraç edilmişti

Bakır, İstanbul Bakırköy’de 3 kişilik bir ailenin siyanürle hayatına son vermesi üzerine açıklamalarda bulunmuştu. Bakır’ın, “Bu sabah Bakırköy’de 3 kişilik aile hayatına son verdi. Evde yapılan incelemede siyanüre rastlandı. Bu son 10 günde yaşanan 3.cü toplu intihar vakası. Milletimiz ölüyor. Suriyelileri Türklerin sırtından indirin artık. Vatanlarına dönsünler. Hiçbirine vatandaşlık verilmesin!” ifadeleri tepki çekmişti.


Bunun üzerine AKP Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Bakır’ın parti içtüzük kurallarına uymadığı gerekçesi ile partiden kesin ihracına karar verildiğini açıklamıştı.

Erdoğan: Sakın ha dere yatağına konut yapmayın, aşırı yüksek binalar yapmayın!