Fahrettin Altun: Sözde yardım kampanyası devletimizi aciz göstermek için başlatılmıştır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası, ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır” dedi.

Fahrettin altun

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, hâlâ süren yangınlarla ilgili olarak, sosyal medyada yapılan paylaşımlara ilişkin açıklamada bulundu. Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yardım kampanyasının Türkiye’yi aciz göstermeyi amaçladığını öne sürdü.

Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


“Ülkemizi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanları seferber edilerek mücadelemiz devam etmektedir. 35 ilimizde 129 yangının 122’si kontrol altına alınmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet- millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiyemiz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz.”

‘RESMİ MERCİLERE İTİMAT EDELİM’

Sosyal medyada, mesaj gruplarında ve forumlarda yayılan bilgilerin pek çoğunun yalan olduğunu söyleyen Altun, “Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim” dedi.

ALTUN’A SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Altun’un paylaşımına yurttaşlar, “Dış güçler safsataları artık yeter”, “Acizsiniz zaten” diyerek tepki gösterdi.


Altun’un açıklamasından sonra, #helpturkey etiketiyle sosyal medyada başlatılan kampanyaya karşı yandaşlar #WeDontNeedHelp etiketiyle kampanya başlattı.

AB’den Türkiye’ye yangın söndürme uçağı desteği