Oyuncak Mutfaklar ile Çocuğunuzun Yaratıcılığı Gelişsin

Oyuncak mutfak, çocukların hayal güçlerini geliştirir. Aynı zamanda oyuncak mutfak seti olarak sunulduğu için, çocuk grup ile oynamaya başlar. Dolayısıyla iş birliğini öğrenir, topluma uyum sağlaması kolaylaşır, sabretmeyi kavrar.

Oyuncak Mutfaklar

Mutfak oyuncakları, bir mutfakta olan temel malzemeleri içerir. Bir mutfak modellemesi yapılır. Çocuk, kendi evindeki mutfakta ne gördüyse onu taklit ederek oyun oynar. Bu, çocukların iç dünyasını anlama konusunda oldukça etkilidir.

Oyuncak mutfak setinde neler bulunur?

Mutfak oyuncakları denilince akla gelen her şey, mutfak setlerinde bulunmaktadır. Oyuncak fırın, oyuncak mutfak dolabı, tencere, tava, tabak, çatal – bıçak ve yemek yapmayı sağlayan tüm cihaz ve aletlerin minyatürü set içinde ya da ek setler olarak ayrı bulunur.

Mutfak setlerinin boyları değişmektedir. Dev boy mutfak setleri olduğu gibi minyatür mutfak setleri de bulunmaktadır. Yalnız, bu oyuncakları seçerken çocuğun bu oyuncakları kullanması önemlidir. Henüz küçük bir çocuğa dev boy mutfak alınmayacağı gibi büyük bir çocuk için de küçük ya da minyatür mutfak seti alınması uygun değildir.

Oyuncak mutfak seti ne işe yarar?

İyi bir mutfak seti çocukların ebeveynleri ve arkadaşları ile kaliteli zaman geçirmesinin en iyi yoludur. Üstelik sadece iyi vakit geçirmekle kalınmaz, mutfak setleri sayesinde çocuk, dil, kas gelişimini de sağlar.

Oyuncak mutfak setleri çocuklara şu özellikleri de kazandırır:

  • Motor becerilerini geliştirir: Bu, ince kasları da içeren önemli bir kas kütlesidir. İleride çocuğun kalem tutmasını, makas kullanmasını, hassasiyet gerektiren işler yapmasını kolaylaştırır. Mutfak setleri küçük ürünler olduğu için, düğme çevirmek, tencerede ya da tavada bir şey karıştırmak gibi etkinlikleri bu kasları çalıştıracaktır.
  • Odaklanma: Mutfak setleri, çocuğun yaptığı işe odaklanmasını sağlar. Yemek pişmesini beklemek kontrollü davranış sergilemesi demektir.
  • Problem çözme yeteneğini geliştirir: Mutfak setlerinin en önemli özelliği çocukların problem çözme yeteneklerini arttırmasıdır. Bunu, ebeveyn bir oyun haline getirip çocukla oynayabilir. Örneğin, kakaonun olmaması ve bunun yerine çikolata kullanmak yetişkin davranışıdır ama mutfak setleri ile çocuk bu davranışı edinebilir.
  • Mutfak demek sınırsız hayal gücü demektir: Mutfak hem yetişkinler hem de çocuklar için sonsuz bir hayal gücüdür. Mutfağın yaratıcılıkta sınır tanımayan yapısı, mutfak setleri için de geçerlidir. Ebeveynler, mutfakta hayal edilen yemekleri bir de gerçek mutfağa taşırsa bu durum, daha kalıcı olacaktır.

En iyi mutfak setleri nereden alınır?

En iyi oyuncak mutfak seti, insan sağlığına zararlı madde bulundurmayanlardır. Bu konuda dünya devi olan markalar Janod ve Our Generation markalarıdır. Bu markaların en önemli özelliği tüm ürünlerinde uluslararası güvenlik standartlarının gerektirdiği tüm şartları taşımasıdır.

Our Generation ve Janod, dünya ve Avrupa standartlarında, bakteri üretmeyen, kolay temizlenen oyuncaklar üretmektedir. Markanın Türkiye’deki temsilcisi Isabel Abbey’dir. Isabel Abbey, güvenli oyuncağın tek adresidir. Aşağıdaki bağlantıdan siteyi ziyaret edebilir ve beğendiğiniz oyuncak mutfak ürünlerini satın alabilirsiniz.

https://www.isabelabbey.com.tr/mutfak-ve-aksesuarlari-45