Babaannesinden zorla 100 lira alan toruna 6 yıl 8 ay hapis

Babaannesinden zorla 100 lira aldığı gerekçesiyle yargılanan toruna ‘yağma’dan altı yıl sekiz ay hapis cezası verildi.

Toruna hapis
Kayseri’de uyuşturucu almak için babaannesinden zorla 100 lira aldığı iddiasıyla yargılanan sanık, altı yıl sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı.

AA’nın haberine göre 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında tutuklu sanık M.K., mağdur müşteki babaannesi Z.K. ile sanık avukatı hazır bulundu.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın ‘yağma’ suçundan cezalandırılmasını istedi.


M.K. savunmasında, babaannesinden zorla 100 lira almadığını, darp ve tehdit etmediğini, tuvalet penceresini de kendisine para vermediği için değil, sevgilisiyle kavga ettiği için kırdığını öne sürdü.

Babaannesinin, ‘akıllansın’ diye kendisinden şikayetçi olduğunu ifade eden M.K., pişman olduğunu belirterek özür diledi.

Z.K. ise kendisinden zorla para aldığını iddia ettiği torununun uyuşturucu kullandığını, bundan kurtulması ve tedavi olması için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu anlattı.

Duruşmada şikayetinden vazgeçen babaanne, arkadaş çevresine uyan torununun tedavi edilmesini ve ceza almamasını talep etti.

Tanık olarak dinlenen sanığın kardeşi, ağabeyinin daha önce de babaannesinden zorla para alarak uyuşturucu aldığını, alamayınca ve kriz geldiğinde kapı ve pencereyi kırdığını belirtti.


Mahkeme heyeti, sanık M.K’ya altı yıl sekiz ay hapis cezası vererek tutukluluğunun devamına hükmetti.

Ekonomist Atilla Yeşilada: TL için zor bir kış olacak; kışın akıl almaz bir fiyat patlaması yaşanacak