Eminevim mağdurları eylemde: Tapumuzu istiyoruz!

Emin Grup A.Ş.(Eminevim)’den konut ya da arsa alarak mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar, İstanbul’un farklı ilçelerdeki şubeleri önünde eylem yaptı.

Eminevim mağdurları

‘Eminevim artık emin değil’, ‘Tapumuzu istiyoruz’ ve ‘Eminevim pişmanlıktır’yazılı pankartlar taşıyan bir grup vatandaş eylem yaptı. Eminevim’in geliştirdiği Kurtköy 5YÜZ60 isimli proje ile yıllardır ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar, tapularını talep etti.

5YÜZ60 Kurtköy projesi hakkında bilgi:

Eminevim sitesinde yer alan proje tanıtımında “Fethin 560. yılına özel” ifadeleri yer alıyor.


Proje tanıtımında ise şu ifadelere yer verilmiş:

• Eminevim güvencesi ile sunulan 5YÜZ60 Kurtköy, İstanbul’un hızla gelişen, modern yüzü olmaya aday Kurtköy içinde adeta parlayan bir yıldız olacaktır.

• Eminevim’den yep yeni bir yaşam alanı 5YÜZ60 Kurtköy… Gelişmiş mimari tekniklerin modern bir tasarımla buluşması, hayatı kolaylaştıran daha yaşanır hale getiren detaylarla donatılmış mükemmel bir proje.

• Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy, İstanbul Anadolu yakasının parlayan yıldızı konumundaki Kurtköy’de güzel yaşamın kapılarını açıyor. Şehrin tüm imkanlarından yararlanabileceğiniz bir yaşam alanı.

• Ev, hayattır, ailedir. ailenizle birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşayabileceğiniz mekanlardır. Eminevim 5YÜZ60 Kurtköy’de aile yaşamını ön planda tuttuk. Huzur ve mutluluğunuz için detayları sizin için yeniden tasarladık.


• 5YÜZ60 Kurtköy hayatımızın neşesi çocuklara eğlenceli bir dünya sunuyor. Oyun alanları, parklar, doya doya oynayacakları yeşil alanlar onları bekliyor.

Mülk sahiplerinden, “Ya kirayı arttır, ya da evden çık” baskısı