Kablosuz şarj teknolojisi: Motorola yeni akıllı telefon modellerini duyurdu

Akıllı telefon pazarında çeşitli modelleriyle rekabet eden Motorola, son zamanlarda kablosuz şarj alanında da sesini duyurmaya başardı. Birkaç ay önce Xiaomi, telefonları uzak mesafeden şarj etmeye yarayan teknolojisini tanıtırken, Motorola da hız kesmeden bu kervana katıldı.

motorola kablosuz şarj

Video aşağıda – Şirket daha önce havadan şarj teknolojisini resim ve bazı videolar ile gösterirken, bugün ise bu teknolojinin diğer ayrıntılarını da açıkladı.

Motorola’nın yeni kablosuz şarj çözümü, 3 metreye kadar mesafeyi destekliyor

Motorola, Uzay Şarjı da olarak bilinen yeni teknolojisini bugün Weibo’dan tekrar gösterdi. Daha önce şirket, yeni şarj standının sadece bir metrelik yarıçap üzerindeyken birkaç telefonu şarj edebileceğinden bahsetmişti


Ancak ABD’li üretici bu teknolojiyi biraz daha geliştirmiş gibi görünüyor. Motorola’nın yeni açıklamalarına göre güncellenen kablosuz şarj standın mesafesi artık 3 metreye kadar çıkarıldı. Bunun yanı sıra firma, aynı anda dört cihazın şarj edilebileceğini de yine sözlerine ekledi.

Motorola’nın yeni şarj teknolojisi, 1.600 antene sahip. Kağıt ve diğer engellerin içinden geçen bu teknoloji, insan vücudunun algılanması durumunda da çalışmayı durduruyor. Ancak Motorola’nın yeni şarj çözümü acil durumlarda işinize çok yaramayabilir.

ABD’li üretici her ne kadar yeni şarj çözümünün hızını açıklamasa da, güvenilir kaynaklardan Digital Chat Station, bunun maksimum 5W hıza sahip olduğunu belirtti. Günümüzde kablosuz hızlı şarjların 50W’a kadar ulaştığını görürken, 5W hızındaki bir cihazın büyük pillerde çok fazla etkisi olacağını söylemek doğru olmaz.


Yine de yeni bir teknoloji olan havadan şarj ile telefonlarınızı yavaş da olsa gün boyu şarj edebilirsiniz. Ayrıca diğer Bluetooth ürünlerinizin de, yine destekliyor ise bu şarj cihazıyla dolumlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Dikkat!