Kablosuz şarj teknolojisi: Motorola yeni akıllı telefon modellerini duyurdu

Akıllı telefon pazarında çeşitli modelleriyle rekabet eden Motorola, son zamanlarda kablosuz şarj alanında da sesini duyurmaya başardı. Birkaç ay önce Xiaomi, telefonları uzak mesafeden şarj etmeye yarayan teknolojisini tanıtırken, Motorola da hız kesmeden bu kervana katıldı.

motorola kablosuz şarj

Video aşağıda – Şirket daha önce havadan şarj teknolojisini resim ve bazı videolar ile gösterirken, bugün ise bu teknolojinin diğer ayrıntılarını da açıkladı.

Motorola’nın yeni kablosuz şarj çözümü, 3 metreye kadar mesafeyi destekliyor

Motorola, Uzay Şarjı da olarak bilinen yeni teknolojisini bugün Weibo’dan tekrar gösterdi. Daha önce şirket, yeni şarj standının sadece bir metrelik yarıçap üzerindeyken birkaç telefonu şarj edebileceğinden bahsetmişti


Ancak ABD’li üretici bu teknolojiyi biraz daha geliştirmiş gibi görünüyor. Motorola’nın yeni açıklamalarına göre güncellenen kablosuz şarj standın mesafesi artık 3 metreye kadar çıkarıldı. Bunun yanı sıra firma, aynı anda dört cihazın şarj edilebileceğini de yine sözlerine ekledi.

Motorola’nın yeni şarj teknolojisi, 1.600 antene sahip. Kağıt ve diğer engellerin içinden geçen bu teknoloji, insan vücudunun algılanması durumunda da çalışmayı durduruyor. Ancak Motorola’nın yeni şarj çözümü acil durumlarda işinize çok yaramayabilir.

ABD’li üretici her ne kadar yeni şarj çözümünün hızını açıklamasa da, güvenilir kaynaklardan Digital Chat Station, bunun maksimum 5W hıza sahip olduğunu belirtti. Günümüzde kablosuz hızlı şarjların 50W’a kadar ulaştığını görürken, 5W hızındaki bir cihazın büyük pillerde çok fazla etkisi olacağını söylemek doğru olmaz.


Yine de yeni bir teknoloji olan havadan şarj ile telefonlarınızı yavaş da olsa gün boyu şarj edebilirsiniz. Ayrıca diğer Bluetooth ürünlerinizin de, yine destekliyor ise bu şarj cihazıyla dolumlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı Telefonları Şarj Ederken Dikkat!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.