Ali Erbaş’a göre Diyanet: En çok güvenilen ve sahiplenilen kurum

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Diyanet Yayınları tarafından kitaplaştırılan konuşmasında Diyanet’in, “En çok güvenilen ve sahiplenilen kurum” olduğu iddia edildi.

ali erbaş diyanet

Devasa bütçesi ve beş yıldızlı otellerdeki toplantıları da içeren hoyrat harcamalarıyla gündeme gelen Diyanet İşleri Başkanlığı, ilginç bir çıkışa daha imza attı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş imzası ile yayımlanan, “Din Hizmetine Adanmış Gönüllere Sesleniş” isimli kitapta, Diyanet’in, “En çok güvenilen ve sahiplenilen kurum” olduğu iddia edildi.

İktidara yakınlığıyla bilinen bir gazetedeki köşe yazılarını, “Ramazan Günlükleri” adı altında kitaplaştıran, kitabın basım maliyetini ise Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinden karşılatan Ali Erbaş’ın bir kitabı daha Diyanet Yayınları’nca dolaşıma sokuldu. Erbaş’ın 81 il müftüsünün katılımıyla düzenlenen istişare toplantısında video konferans yöntemiyle yaptığı konuşma e-kitap haline getirildi. İnternet üzerinden ücretsiz temin edilebilen, “Din Hizmetlerine Adanmış Gönüllere Sesleniş” isimli kitapta dikkati çeken ifadeler yer aldı.


Fitnelerle mücadele

Kitabında, “Diyanet’in bütün hizmetlerinde milletin sağlam bir inanç ve üstün bir ahlakla ilelebet payidar olması için” çalıştığını belirten Erbaş, “Diyanet, milletimizin beraberliği, kardeşliği, bütünlüğü, dirliği ve düzeni için bütün imkanlarıyla gayret etmiştir. Huzurumuzu bozmak isteyen fitnelerle mücadele etmiştir” ifadelerini kullandı.

“Diyanet en çok güvenilen kurum”


Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, “Halkın en çok güvendiği ve sahiplendiği kurum” olarak nitelendirilen Erbaş, “Aziz milletimiz camilerden Kur’an kurslarına kadar yaptığımız hizmetlerin en büyük destekçisi olmuştur” dedi. İktidarın söylemleri doğrultusunda yaptığı açıklamalar ve siyasi konulardaki çıkışlarıyla gündeme tartışılan Erbaş, din görevlilerine, “Her türlü siyasi ve ideolojik görüşün üstünde, hiçbir şekilde ırk, mezhep, meşrep ve cinsiyet ayrımı yapmadan bütün halkımıza hizmet etmek zorundayız” nasihatini verdi.

Diyanet Vakfı’ndan internet üzerinden satış: Seccade 3500 lira!