BiPsikolog.com Nedir? Online Psikolog Yararlı Mıdır?

Bipsikolog.com, online psikolog ve danışanları çevrimiçi olarak birbirine bağlayan bir platformdur. Bu açıdan site üzerinden seçeceğiniz bir online psikolog ile iletişime geçebilir ve dakikalar içerisinde görüşmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz istediğiniz tarih ve saatte randevu alabilirsiniz.

BiPsikolog online psikolog

Bipsikolog.com, çeşitli psikolojik konularda çevrimiçi psikolojik destek sağlar. Bu aşamada, depresyon anksiyete, panik atak, bipolar bozukluk, borderline kişilik bozukluğu, aile ve çift terapisi, bireysel terapi, çocuk ve ergen terapisi, cinsel terapi, stres, yeme bozuklukları ve birçok konuda destek alabilirsiniz. Bunun için ise ilk olarak size uygun olduğunu düşündüğünüz psikoloğu seçmeniz ve üyeliğinizi tamamlamanız gerekir. Ardından seans seçimi yaparak ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Ödemenizi ise isterseniz kredi kartı ile isterseniz de havale ya da EFT ile yapabilirsiniz. Bu adımları tamamladıktan sonra seçtiğiniz psikolog ile görüşmeye başlayabilirsiniz.

Online Psikolog Avantajları

Daha önce geleneksel danışmanlık sürecini deneyimlediyseniz, terapistin ofisine seyahat ederek çok zaman harcadığınızı fark etmiş olmanız gerekir. Çünkü seans başlamadan önce klinikte olmanız önemlidir. Bu da trafikte çok zaman kaybettiğiniz anlamına gelir. Online terapi bu tür sorunlara yol açmaz. Tedavi evden online olarak yapılabilir. Bunun yanı sıra danışan kendini daha güvenli hissedebilir. Bu kontrol kaynağı, danışanların kişisel veya mesleki gelişim süreçlerinde daha fazla fayda elde etmelerine ve psikologlarla ilişkilerinde daha rahat bir ortam yaratmalarına yardımcı olur. Ayrıca tüm veriler ve siz ve psikolog arasındaki konuşma, şifreleme yöntemi ile güvende tutulur. Bu sayede danışanların kendini güvende hissetmesi sağlanır. Bunun yanı sıra seyahat etmeyi seviyorsanız veya iş için çok seyahat etmeniz gerekiyorsa online terapi hizmetlerini de tercih edebilirsiniz. Seanslar için bulunduğunuz şehirde olmanıza gerek yoktur. Ayrıca, seyahat nedenleriyle seansınızı ertelemek veya iptal etmek zorunda da kalmazsınız. Bu açıdan online psikologları tercih ederek dilediğiniz yerde ve zamanda destek alabilirsiniz.

Online Terapiler Etkili Midir?

Online terapi genellikle video konferans yoluyla yapılır. Çoğu terapist, ikili ilişkilerde yüz yüze etkileşimlerin önemi konusunda hemfikirdir. Yüz yüze iletişimde jestler ve mimikler iletişimi kolaylaştırır ve insanların birbirini anlamasına yardımcı olur. Ancak yapılan araştırmalar doğrultusunda online terapi ve yüz yüze terapi arasında iletişim kanalı dışında bir fark bulunmamıştır. Bu açıdan online psikolojik destek ile geleneksel yöntemlerin aynı işleve ve iyileştirici etkilere sahip olduğu sonucuna varılmıştır. Araştırmalar, çevrimiçi terapilerin geleneksel terapilere göre tercih edildiğini ve birçok çalışma, çevrimiçi ve geleneksel terapilerin aynı etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Online terapinin çeşitli faydaları vardır. Ancak en büyük faydalarından biri belirli durumlarda hayat kurtarabilmesidir. Evinden çıkamayanlar, zaman sıkıntısı çekenler ya da bulundukları eyalette ya da ülkede kendilerine yardımcı olacak bir uzman bulamayanlar için online terapiler oldukça yararlıdır.