Dershane çıkışı saldırıya uğrayan Ayşegül Aydın hayatını kaybetti

Kocaeli’de 12 Temmuz’da dershane çıkışı evine yürürken, bir erkeğin cinsel istismar girişiminde bulunup yaraladığı 16 yaşındaki Ayşegül Aydın, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

pelitli ayşegül

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde 12 Temmuz’da dershane çıkışı evine dönerken kendisini takip eden A.M. isimli erkek tarafından saldırıya uğrayan 16 yaşındaki Ayşegül Aydın, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Cinsel istismar girişiminde bulunan A.M. tarafından kafasına sert bir cisimle vurulan Ayşegül Aydın, yoldan geçenlerin görmesi üzerine hastaneye kaldırılmıştı. Kamera görüntülerinden tespit edilen A.M. ise yakalanarak, tutuklanmıştı.


Kafasına aldığı darbeyle ağır yaralanan Ayşegül Aydın, Gebze’deki hastanede yoğun bakıma kaldırılmıştı. 4 aydır tedavi gören Aydın, gece saatlerinde vefat etti.

ayşegül aydın vefat

Ne olmuştu?

Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı Pelitli köyünde yaşanan olayda 17 yaşındaki Ayşegül, Afgan bir kaçağın saldırısına uğramıştı. Genç kızı evlerinin yakınındaki ormanlık alana çeken Afgan cinsel istismarda bulunmaya kalkışmıştı. Genç kızın epilepsi krizine girdiği ve Afgan şahsın korkup istismarda bulunamadığı öğrenilmişti. Afgan saldırgan, 17 yaşındaki kızın direnmesi üzerine başına taşla vurarak ağır yaralamıştı.

Saldırganın Afgan uyruklu olduğu ortaya çıkmıştı


AYKIRI’ya konuşan Pelitli Muhtarı Zafer Ceyhanlı, sapık Afgan’ın Türkiye’ye kaçak olarak girdiğini ve hiçbir kaydının olmadığı ifade etmişti. Ceyhanlı, Afgan şahsın olaydan sonra masum gözükmek için 17 yaşındaki A.A.’yı ormandan yol kenarına kadar çektiğini ve yoldan geçenlere “Bayıldı, yardım edin” dediğini aktarmıştı.

Haritayı gösterip, uyardı: Miadını doldurdu, deprem olacak!