Erdoğan’a yönelik #ölmüş etiketi ile paylaşım yapanlar hakkında işlem başlatıldı

Emniyet Genel Müdürlüğü, #ölmüş etiketi altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici” paylaşımlar gerekçesiyle 30 kişi hakkında yasal işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

Erdoğan

Emniyet Genel Müdürlüğü, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında “#ölmüş” etiketi başlatıldığına rastlandığını bildirdi.

TRT’nin haberine göre; Emniyet, 30 kişi hakkında yasal işlemler başlatıldığını duyurdu.


Emniyet’in açıklamasının tamamı şöyle:

“Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetlerinde kapsamında, Twitter isimli sosyal medya platformu üzerinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN kastedilerek #ölmüş hashtagine (etiket) başlatıldığına rastlanılmıştır. Bahse konu hashtag (etiket) altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şahıs tespit edilmiş, haklarında gerekli yasal işlemler/çalışmalar başlatılmıştır.

Yalan, mesnetsiz ve dezenformasyon ihtiva eden paylaşımlar hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere gönderilmektedir.”

Fahrettin Altun’dan Erdoğan paylaşımı


İletişim Başkanı Fahrettin Altun da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İstanbul’dan Ankara’ya hareketinden önce düzenlenen uğurlama töreninden görüntüleri paylaştı.

Süleyman Soylu: CHP ister çatla ister patla, aramızda şu anda 15,5 puan var