Gaziantep’te 3 aylık bebeğe şiddet uygulayan baba tutuklandı

Gaziantep’te 3 aylık bebeğe şiddet uygulayan failin görüntüleri kamuoyunda gündem oldu. Çocuğun kafasında travmaya bağlı yaralanma oldu, hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Fail Y.G. tutuklandı.

3 aylık bebeğe şiddet

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde yaşadığı öne sürülen Y.G, 3 aylık bebeğe şiddet uyguladı. Bir süre sonra bebeğin annesi odaya gelirken, baba hiçbir şey olmamış gibi davranmaya başladı. Anne ise bebeğini kucağına alarak sakinleştirmeye çalıştı. Görüntüler sosyal medyada infial yarattı.

Gaziantep Valiliği: Adli süreç başlatıldı

Söz konusu görüntüler sonrası Emniyet harekete geçti. Gaziantep Valiliği baba Y.G.’nin gözaltına alındığını belirtirken, bebeğin hayati tehlikesinin olduğunu açıkladı.


Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Emniyet güçlerimize bildirilen bir bebeğin darp neticesinde yaralandığı olayla ilgili alınan ifadelerde Y.G. isimli şahsın C. G. isimli bebeğini darp ettiğine dair kamera kayıtları bulunduğu anlaşılmıştır. Hastaneye getirilen bebek C.G.’nin doktor raporunda kafasında travmaya bağlı yaralanma olduğu bildirilmiş, hastanede tedavisine başlanmıştır.

Olayın şüphelisi Y. G. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış ve adli süreç başlatılmıştır.”

RTÜK: Yayıncılarımızdan hassasiyet bekliyoruz

RTÜK’ten yapılan açıklamada ise, “Elim olaya ilişkin görüntülerin medya organlarında verilmesi ise sorumlu yayıncılıkla bağdaşmamaktadır. Yayıncılarımızdan hassasiyet beklediğimizi önemle rica ederiz” ifadeleri yer aldı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, fail Y.G.’nin tutuklandığı, annenin ise ifade alma sürecinin devam ettiği belirtildi.


https://youtu.be/0uYAZEGQXn0?t=20

Bakıcı danışmanlığı yapan firmalar: Maaşlar 20 bin liraya kadar çıktı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.