Nusret iş ilanıyla gündemde: Şefe teklif ettiği saat ücreti, menüsündeki patates püresinin fiyatıyla aynı!

Nusret iş ilanıyla gündemde: Sosyal medyada, ‘Salt Bae’ hareketiyle dünyaca üne kavuşan Nusr-Et restoranlarının sahibi Nusret Gökçe, Londra’da açtığı restoranla İngiliz basınının hedefine oturdu. Şefe teklif ettiği saat ücreti, menüsündeki patates püresinin fiyatıyla aynı!

Nusret

Çalışanlara verilen bahşişlerin bir bölümüne el koyduğu için açılan davayı kaybeden Nusret Gökçe, bu defa iş ilanıyla gündemde: Şefe teklif ettiği saat ücreti, mönüdeki patates püresiyle aynı.

Sosyal medya aracılığıyla, ‘Salt Bae’ hareketiyle dünyaca üne kavuşan Nusr-Et restoranlarının sahibi Nusret Gökçe, İngiltere’nin başkenti Londra’da açtığı restoranla İngiliz basınının hedefine oturdu.


Sputnik’in The Sun’dan aktardığına göre, Gökçe verdiği iş ilanında restoranında çalışacak şefe saatlik ücret ödeyeceğini belirtti. Bu saatlik ücretin Nusret’in Londra’daki şubesinde menüde bulunan patates püresinin fiyatıyla aynı olması eleştiri konusu oldu.

SAATTE 12 STERLİN

Nusr-Et’in iş ilanı, başvuru sahibinin “Dünyanın en ünlü et lokantalarından birinde İngiltere’den ve yurt dışından gelen en iyi malzemelerden bazılarıyla çalışacağı” ile övünüyor.

Ancak söz konusu şef, saatte 12 sterlin ve bahşişlerle evine dönecek. Bu ücret, Nusr-Et’in menüsündeki bir parça püre veya mısırın fiyatına eşdeğer.


Bir başka deyişle, Nusr-Et’in imza işlerinden biri olan 630 sterlinlik altın tomahawk bifteklerinden birini yemek için 52 saatten fazla çalışması gerekecek.

Netflix Games çıktı: Diğer mobil oyun platformlarından farkı ne?