Seçmene göre alışveriş tercihleri anketi: Ceza kesilen zincir marketlere fahiş rağbet!

MetroPOLL Araştırma’nın yaptığı ankete göre fahiş fiyatlar gerekçesiyle ceza verilen A101 ve BİM gibi marketlerden halkın yüzde 41,7’sinin alışveriş yaptığı ortaya çıktı.

alışveriş anketi

Seçmene göre alışveriş tercihleri anketi: Ceza kesilen zincir marketlere fahiş rağbet!

Rekabet Kurulu, 5 büyük market ve 1 tedarikçiye yönelik fahiş fiyat gerekçesiyle BİM Birleşik Mağazalar AŞ’ye 958 milyon 129 bin 194,39 lira, CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi AŞ’ye 142 milyon 469 bin 772,07 lira, Migros Ticaret AŞ’ye 517 milyon 672 bin 762,75 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.


Ekim ayında yapılan araştırmaya göre ceza verilen A101 ve BİM gibi marketlerden halkın yüzde 41,7’sinin alışveriş yaptığı ortaya çıktı.

MetroPOLL Araştırma’nın Ekim ayında yaptığı Türkiye’nin Nabzı araştırmasında katılımcılara nereden alışveriş yaptığı soruldu.

Buna göre A101 ve BİM gibi zincir marketlerden alışveriş yapma oranı yüzde 42 olarak ölçüldü. Parti seçmenlerine göre sınıflandırılan araştırmada seçmenin yüzde 27’si bakkal ve manav gibi mahalle esnafından alışveriş yaparken, yüzde 13’ü ise diğer siper marketlerden alışveriş yapıyor.

Seçmenlere göre alışveriş tercihleri anketi:


Partilere göre seçmenlerin A101 ve BİM alışveriş tercihi ise şu şekilde ölçüldü:

  • AK Parti seçmeninin yüzde51,5’i CHP seçmeninin yüzde 31,1 i,
  • CHP seçmeninin yüzde 31,1’i
  • İYİ Parti seçmeninin yüzde 42,4’ü,
  • HDP seçmeninin yüzde 21,8’i,
  • MHP seçmeninin yüzde 34,5’i
  • Saadet Partisi seçmeninin yüzde 52,5’i.

alışveriş anketi

seçmen alışveriş

Prof. Yusuf Ulcay: 1 dolar 10 lira olsa ne olur, 1 dolar 137 Japon yeni


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.