Prof. Yusuf Ulcay: 1 dolar 10 lira olsa ne olur, 1 dolar 137 Japon yeni

Prof. Dr. Yusuf Ulcay: 1 dolar 10 lira olsa ne olur, 1 dolar 137 Japon yeni. Japonya çok güçlü çünkü onlarda 1 dolara vatanını satan hainler yok!

Yusuf Ulcay

Uludağ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “1 Dolar 10 Lira olsa ne olur. 1 Dolar 137 Japon Yeni ediyor” dedi.

Uludağ Üniversitesi’nin eski rektörlerinden Ulcay, Türk Lirası’nın yabancı para birimleri karşısında değer kaybetmesiyle ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.


“Japonya çok güçlü çünkü onlarda 1 dolara vatanını satan hainler yok”

“Japonya’nın güçlü olduğunu ancak bir dolara vatanını satan hainlerin olmadığı” görüşünü savunan Alçay “1 Dolar 10 Lira olsa ne olur. 1 Dolar 137 Japon Yeni ediyor. Ama Japonya çok güçlü, çünkü onlarda 1 Dolara vatanını satan hainler yok.” diye yazdı.

Yusuf Ulcay


Ulcay, tepkilerin ardından paylaşımını silmek zorunda kaldı.

Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 18,4’e yükseltti


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.