Alkol zammı: İçki fiyatlarına yüzde 43 zam geldi!

Alkol zammı: Türkiye Tekel Bayiler Platformu (TTBP) Başkanı Özgür Aybaş içki fiyatlarındaki yeni zam oranlarını duyurdu. Satış için tavsiye edilen fiyatların listesi paylaşıldı.

alkolde ötv kdv

Alkol zammı: İçki fiyatlarına yüzde 43 zam geldi! Sigara ve alkollü içeceklere ÖTV zammı gelmeye devam ediyor. Fiyatlarda yükseliş devam ederken son olarak alkolde yüzde 43 oranında zam geldi.

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla rakı, viski, votka, cin ve liköre zam geldiğini duyurdu.


Önce sigara sonra alkol zammı

2022 Ocak ayında 6 aylık enflasyon verileri dikkate alınarak sigara fiyatlarına Özel Tüketim Vergisi ÖTV zammı yapıldı. Zam 4 Ocak itibariyle raflara yansıdı. Sigarada paket başına 3 ile 5 TL arasında değişen zamlar, tüketiciye yansıtıldı.


Bugün ise içkilere zam gelmeye başladığı bildirildi. Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş tarafından Twitter’da bir firmanın yenilediği zamlı liste paylaşıldı. Listeye göre yüksek alkollü içeceklere yüzde 40-45 oranlarında zamlar yapıldı.

Sigara zammı detayları belli oldu: 22 lira altında sigara kalmayacak!