Kılıçdaroğlu’ndan Enes Kara açıklaması: Etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım

Cemaat yurdundaki baskılardan dolayı intihar eden Enes Kara ile ilgili paylaşım yapmayan Kılıçdaroğlu, tepkiler sonrası dikkat çeken bir açıklama yaptı: “Bana kızanları anlıyorum ama etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım. Zamanı gelince gereken yapılacaktır.”

Kılıçdaroğlu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan dolayı intihar eden 20 yaşındaki Enes Kara ile ilgili paylaşım yapılmaması sosyal medyada tepki çekmişti.

Kılıçdaroğlu’ndan neden paylaşım yapmadığıyla ilgili açıklama geldi: “Bu tarz haberleri paylaşmakla ilgili bilimsel makaleler söz konusudur. Oluşan öfkeyi politik puana döndürme adına, bilimin uyarılarına kulak asmamayı doğru bulmuyorum.”


Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara dün, cemaat yurdunda yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı intihar etmişti.

“Oluşan öfkeyi politik puana döndürme adına…”

CHP lideri Twitter hesabı üzerinden şunları kaydetti: 


“Gençlerimizle ilgili canımızı yakan olgular söz konusu olunca, paylaşacağımız içeriklerde hepimiz sorumlu davranmak zorundayız. Bana kızanları anlıyorum ama etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım. Zamanı gelince gereken yapılacaktır. Tepkileri anlıyor ve saygı duyuyorum. Bu tarz haberleri paylaşmakla ilgili bilimsel makaleler söz konusudur. Oluşan öfkeyi politik puana döndürme adına, bilimin uyarılarına kulak asmamayı doğru bulmuyorum.”

Tarkan’dan Enes Kara paylaşımı: Asli görevimiz çocuklarımızı korumaktır, bağnaz veya yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değil