2022 Numeroloji Hesaplama: Doğum ve kişisel yıl sayısı nasıl bulunur?

2022 Numeroloji analizi: Doğum tarihi ve isme göre kişisel yıl sayısı hesaplama. Doğum sayısı ve isim sayısı nasıl hesaplanır? 2022 yılı için numeroloji değeriniz ve sizin için anlamı nedir?

2022 Numeroloji hesaplama

2022 Numeroloji Hesaplama: Doğum sayısı ve kişisel yıl sayısı bulma! Her birimizin doğum tarihlerimize ve isimlerimize göre yaşamımızın kadersel etkileri ile betimlenen sayıları vardır. Bu sayılar temsil ettikleri ile hayatlarımız da hangi gezegenle ilişkili ise o gezegenin temsil ettikleri ile ilgili konularda kendi şifrelerimizi çözmemize yardımcı olur. “Omnia in numeris sita sunt” Yani Latince’de “Her şey sayılarda gizlidir.” Evrende her sayı, her harf bir gezegen ile ilişkilendirilmiştir. Türk İslam kültüründe Ebced, Avrupa’da ise Numeroloji olarak adlandırılır.

Numeroloji bilgilerinin gelecek veya gizli şeyler hakkında bilgi edinmeye yönelik olarak kullanılmasıyla ilgili alana ise aritmansi adı verilir. Antik Yunan ve Kalde’de uygulanan aritmansi ya da aritomansi “sayılar bilimi” denilen numerolojinin öncüsü olarak görülür. Numeroloji’nin Batı’daki gelişimi, esas olarak, “sayılar bilimi ilâhî güçler bilimi demektir” diyen filozof Pisagor ile başlamıştır. Pisagor’a göre, evren sayılar üzerine kurulmuş bir sistem olup evrendeki ahenk sayıların bir uyumudur.


Fakat sayılar bilimine Yunanlardan çok daha önce Mısır’da önem verildiği bilinmektedir. Nitekim esin kaynağı Antik Mısır bilgeliği olan inisiye Pisagor’un nümeroloji ile ilgili sözlerini Antik Mısır bilgeliğini yansıtan Hermetika’da bulmaktayız: “Mükemmel işleyen evren, sayıların gücüyle düzenlenmiştir.” Sayıların seslerle ilişkilendirilmesi de, tarihçilere göre yine eski Mısır’da başlamıştır.

2022 Evrensel Yıl Sayısı: 6

Bu yılın, yani 2022 yılının numeroloji değerini şöyle hesaplıyoruz.

2 + 0 + 2 + 2 = 6

2022 yılı numeroloji değeri olarak 6‘yı buluyoruz. Bu numerolojik değer herkes için aynı. Bu yüzden Evrensel Yıl Sayısı da deniyor. 2021 yılı için bu sayı 5’ti.

Numeroloji’ye göre 2022 yılından genel olarak neler bekliyoruz?

  • Ayarlamalar ve uyumlanmalar yılı
  • Küresel anlamda sorumlulukların yılı
  • İyileştirilmiş sağlık koşulları için hareketler yılı
  • Eğitimde ilerlemeler yılı
  • Ev Ekonomisi yapma yılı

Numerology.com uzmanlarına göre 2022 yılı tamamen sorumluluk almak ve üstlenmekle ilgili. Geçen yıl bir kasırgaydı ve çoğumuz kontrolden çıktık, ancak bu yıl sakinleşmeye geçeceğiz. Beş Evrensel Yıl’ın 2021’de bize getirdiği çok sayıda değişiklik ve düzenlemeden sonra, dünyanın yeni bir hıza alışmasının ve yeni gerçekliğimizden en iyi şekilde faydalanmasının zamanı geldi.

2022 yılının şüphesiz diğer bir teması da ilişkilerinizde dengeyi bulmaktır. Bu hiç de şaşırtıcı değil zira 6 sayısı Venüs ile (aşk ve ilişkiler gezegeniyle) bağlantılıdır. Tanıştığınız insanların çoğu, bu yaşamda olmanız gereken kişiye dönüşmenize yardımcı olacak katalizörler olarak hareket ederek gelişiminizde rol oynayacaklar. Öte yandan, herkesle de kolayca anlaşmayacaksınız. Bazı ilişkilerin gerçekten de yolunuza zorluklar çıkarabileceğini unutmayın.

Büyüme genellikle rahat bir süreç değildir ve bu özellikle başka bir kişiyle veya birçok insanla birlikte büyümeniz gerektiğinde gerçekleşebilir. Arkadaşlarınız, aileniz ve hayatınızdaki herhangi biri, kim olursa olsun, ilişkilerinizde dengeyi bulmanız gerekiyor. Hayatınızda başkalarıyla uyum bulmanız ve size güvenmeleri için onlara seçenek sunmanız gerekebilir. “Hiç kimse ıssız bir ada değildir.” Bu söylem, 2022 boyunca hayatımızın ana teması olacak.

Altı sayısı tamamen sorumluluk ve kasıtlı çaba ile ilgilidir. Bu nedenle hayalleriniz için ciddi çaba sarf edin ve fantezi uçuşlara kapılmayın. Bir şey inşa edin ve çaba gösterin. Bu yıl bize diyor ki; “Yeterince emek harcarsanız, geleceğinizin temellerini atacak bir yolculuğa çıkabilirsiniz.”

Bu yılın kişisel yorumlamalarına gelirsek… Bunun için Kişisel Yıl Sayısı (doğum tarihine ve isminize göre ayrı ayrı) hesaplayabilirsiniz. Genel olarak Kişisel Yıl Sayısı hesaplamada doğum tarihi kullanılmaktadır. Ancak isminize göre hesaplamayı da yazının en altında sizinle paylaşacağız.

Kişisel Yıl Sayısı hesaplama nasıl yapılır?

Doğum tarihinize göre numeroloji sayınızı bulmak için doğum tarihinizi gün ay yıl yer olarak yazıyorsunuz.

Örnek hesaplama:

Diyelim ki doğum tarihiniz şöyle:

27-08-1988 (27 Ağustos 1988)

Doğum tarihinizi birlikte ele alıyoruz ve aşağıdaki gibi azaltarak tek haneli bir sayıya indirgiyoruz.

Yukarıdaki örnek doğum tarihinden yola çıkarak öncelikle gün ve ay tarihlerini toplayalım;

27 + 08 = 35

Çıkan 35 sayısı azaltmak için içindeki 3 ve 5 rakamlarını da topluyoruz:

3 + 5 = 8

Ay ve günü azaltmış olduk. Şimdi de yıl kısmını azaltalım:

1988

1 + 9 + 8 + 8 = 26

Yukarıda çıkan 26 sayısını tek haneye indirebilmek için 2 ve 6 rakamlarını da topluyoruz:

2 + 6 = 8

Son olarak yukarıdaki ay ve gün sayısını, yıl sayısı ile topluyoruz.

Yani 8 + 8 = 16

Tek haneli bir sayı çıkmadığı için 16’yı da azaltıyoruz. Yani 1 ve 6’yı topluyoruz.

1 + 6 = 7 kişisel doğum sayısına ulaşmış oluyoruz.

Peki kişisel yıl sayısına nasıl ulaşıyoruz? Şimdi ona gelelim.

2022 yılına göre kişisel numeroloji sayısı hesaplama:

2022 yılı Kişisel Yıl Sayısı‘nı bulmak için yukarıdaki örnekte hesapladığımız doğum sayınızı, 2022 numeroloji sayısına ekliyoruz. Nasıl mı?

Yukarıda verdiğimiz örnekte doğum sayımız 7 çıkmıştı. (Not: Kendi doğum sayınıza 2022’nin numeroloji sayısı olan 6’yı ekleyeceksiniz.)

7 + 6 = 13 | 1 + 3 = 4 Kişisel Yıl Sayısı (örnektekine uygun şekildedir)

Önemli not: Yukarıdaki örneğe göre kişisel yıl sayımızı bu şekilde buluyoruz. Bu sayı herkesin doğum tarihi hesaplamasına göre değişiklik göstermektedir. Lütfen öncelikle yukarıdaki örnekteki gibi kendi doğum sayınızı bulun. Daha sonra 2022’nin Evrensel Yıl Sayısı olan 6’ya ekleyin. Böylece Kişisel Yıl Sayınızı öğrenmiş olacaksınız.

***

Peki bulduğumuz Kişisel Yıl Sayısı ne anlama geliyor?

İşte 2022 yılı için doğum tarihinize göre numeroloji analizi:

Olumlu faktörler, şanslı renkler, meslek hayatı, kişisel ilişkiler, aşk hayatı, iş ve daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinin. Gizemi çözmeye hazır olun ve 2022 yılının size nasıl davranacağını okuyun! Bu yılın en şanslı kişileri, numerolojik sayısı 6 çıkanlar olacak.

2022 Numeroloji sayısı 1 çıkanlar

1 sayısı

Bir sayısı güçlü irade, pozitiflik, saf enerjiyi ele alır. Bir numara yeni başlangıçları ve saflığı yansıtır. Bir numaranın sembolik anlamı, Bir’in her iki tür eylemi temsil ettiğini anladığımızda daha iyi anlaşılır: fiziksel ve zihinsel.

Bu, Bir’in yani başlangıçlar için önceliği ile birleştirildiğinde, biz Birler’in hayatlarımızda doğal güçlerimizi ortaya koymak, harekete geçmek ve yeni bir girişim başlatmak için tekrarladığını görmeye başlarız. Bir bizi eylemimizin ödüllendirileceği konusunda cesaretlendirir.

Bu yıl harekete geçmeye ve yaşamınızda bazı değişimler ortaya koymaya hazırlanıyorsunuz ve böylece içinizde yatan arzulara ve gerçek benliğinize dokunmayı hedefliyorsunuz. Kaderiniz sizin ellerinizde ve nasıl bir yolda ilerleyeceğinizi herkesten iyi siz biliyorsunuz. Artık yaşamınız için üzülmeye veya geleceğin getireceklerini usulca beklemeye bir dur diyorsunuz.

Numerolojisi 1 olan insanlar bu yıl tamamıyla iyi bir yıl geçirecekler. Olumlu titreşimlerle birlikte etrafınızda dolaşan yeni bir enerji çizgisi hissedeceksiniz. Kendinize daha çok güvenecek ve hedeflerinize ulaşmak için çok çalışacaksınız.

Devlet, kamu sınavlarına giriş şansınız bulunmakta ancak çok çalışmanız durumunda saygın bir işe sahip olabilirsiniz. Ofisinizde terfi edebilir veya girişimlerinizi genişletmek hatta baştan başlamak için seçeneklere bakabilirsiniz.

Aşırı özgüveninizin aklınızın önüne geçmemesini aklınızda tutun. Aceleci kararlar almaktan kaçının ve egonuzun hiçbir şekilde size engel olmasına izin vermeyin.

2022 yılı aile ve ev hayatı için biraz stresli olacaktır. Herhangi bir aile bireyi veya eşinizle tartışmaktan veya sözlü kavgalar yapmaktan kaçının. Kendi halinizde ve sakin olun.

2022 sizin için yeni başlangıçlar ve fırsatlar ve yaşam kalitenizi yükseltecek değişimler yapmak için cesur hissedeceğiniz bir yıl. Yeni bir ilişkiye atılmak, iş değişikliği, yeni bir eve taşınmak konularında fırsatları korkmadan değerlendirebileceksiniz. Bu yıl sizin için güçlü bir tezahür yılı olduğu için, bu yıl ektiğiniz tohumları sonraki sekiz yıl boyunca toplayacaksınız. Bu yüzden kendinizle ilgili iyimser ve olumlu olun, ne istemediğinizden ziyade ne istediğinize odaklanın.

1 sayısının ezoterik anlamı nedir?

Bir sayısı sembolik olarak herkesin ilk defada söyleyebileceği gibi TEK olanı, MUTLAK olanı sembolize etmektedir. İslam’da bir olan, tek olan Allah’tır. Allah sözcüğünün ilk harfi olan elif 1 şeklindedir ve ebcet hesabındaki değeri 1’dir. Bir sayısının bir başka özelliği de kendinden önce başka sayı gelmemesidir. Kendinden önce gelen sıfır hiçliği sembolize eder.

Bir ise hiçliği takip eder ve diğer sayılar ondan türer. Burada Bir’in yaratıcılık işlevi de ortaya çıkar. Bu bağlamda Yunan alfabesindeki alfa (a) da başlangıcı temsil eder. İbrani alfabesindeki alef ise başlangıç olduğu gibi, bir inanışa göre diğer bütün harfler ondan türer. Bir sembolizmi üretkenlikte de ortaya çıkmaktadır.

Ataerkil toplumlarda üreme sembolü olan fallus da 1 şeklinde sembolize edilir. Bazı yazarlar göre 1 ayakta duran insanı da sembolize etmektedir. Bir için başka sembol açıklamaları da vardır. Güneş de bir tanedir ve bu yüzden Mutlak Bir’in sembolü olarak Güneş de kullanılmıştır.

Tasavvufta her bir sayı kendi mertebesindeki 1’in tekrarlanmasıyla ortaya çıkar. Dolayısıyla tasavvufta 1’e sayı gözüyle bakılmaz. 1 sayının aynı yani özüdür. Çift sayılar 2 ile, tek sayılar 3 ile başlarlar. Bütün sayılar 1’in tafsilinden ibarettir.

İbn Arabi’ye göre 1, Allah isminin sayı alemindeki mazharıdır. Allah ismi diğer bütün isimleri kendisinde topladığı gibi 1 de bütün sayıları kendisinde toplamıştır. Bu nedenle sayılar 1’in hükümleridir. Bu bakımdan 1 ilahi vahdetin (birliğin) sembolüdür.

2022 Numeroloji sayısı 2 çıkanlar

numeroloji 2 sayısı

2022 Numeroloji tahminlerine göre, şanslı numeroloji numarası 2 olan insanlar, kayıpların yanı sıra az kar ile ortalama bir yıla sahip olacaklar. Hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için her zamankinden daha çok çalışmalısınız.

Mühendislik, kamu veya tıbbi sınavlara hazırlanırken çalışmalarınıza odaklanın. Çalışma düzeninize sadık kalın ve konsantrasyonunuzu kaybetmeyin. Eğer, aktif bir çalışan iseniz, takdir almak için iyi performans göstermeli ve takımın bir parçası olma gayreti içinde olmaya odaklanın.

2022 yılı zorluklarla dolu olacak ve başarılı olmanız için mücadele vermeniz ile ilişkili ilerleyecek. Evli iseniz veya bir ilişki içerisindeyseniz ilerleme gelişme gösteriyorsunuz. Küçük farklılıklar ve tartışmalar olsa da, çözüm sakin kalmanızla gizlidir. Eşinizin duygularını anlayın onunla birlikte sakin, güzel bir yere seyahate çıkmayı planlayabilirsiniz.

Çizdiğiniz yolda sakince, kendinize fazla sormadan ve içinize şüphe tohumları ekmeksizin ilerliyorsunuz. Bedeninize ve ruhunuza acı çektirmenin size hiçbir şey kazandırmadığını ve ilerlemenize engel olduğunu sonunda kabul ettiniz.

Bu yıl önceliğiniz, kendinizi sevme ve kendinizle ilişkinizi iyileştirme yoluyla zihinsel, fiziksel ve duygusal denge durumuna gelmek ki çözümlenmemiş duygular veya sizi kısıtlayan inançlarınızı iyileştirerek daha mutlu ve dengeli bir hayat kurmayı sağlayacaksınız.

Bu yılki işlerinizden bir diğeri de bir süredir demlenmekte olan iş arkadaşlarınızla, ailenizle, partnerinizle veya arkadaşlarınızla olan ilişki meseleleriniz çözümlenmek üzere ortaya çıkacaklar. Bu nedenle, toleranslı olmanız , anlayış göstermeniz ve diplomatik davranmamız gerekiyor.

2022 yılında daha sakin, daha olgun ve huzurlu bir şekilde hareket ediyorsunuz. Kim olduğunuzu ve bu hayattan gerçekten ne beklediğinizi artık biliyorsunuz. Yaz mevsiminden itibaren, yakınlarınızın tavsiyeleri ışığında yeni şeyler denemeye karar veriyorsunuz ve attığınız bu adımda başarılı da oluyorsunuz.

2 sayısının ezoterik manası nedir?

İki sayısının sembolizminde akla gelen kuşkusuz evrendeki düaliteyi sembolize ettiğidir. İlk toplumlarda etraftaki en ulu kavramlar tekti; Dünya, Güneş, Toprak Ana gibi. Ancak erkeğin üremedeki rolünün ataerkil toplumlar tarafından ön plana çıkartılması evrendeki duailitenin de ön plana çıkmasına neden olmuştur.

Dünya/öteki dünya , Güneş/Ay, Toprak Ana/Erkek Tanrı (Kybele/Attis gibi) düalite, hatta kadın/erkek, dişil/eril, sıcak/soğuk, gündüz/gece gibi ikilikler vurgulanmaya başlanmıştır.

2 sayısının sembolik anlamı nezaket, denge, incelik, eşitlik ve ikiliktir. İki sayısı muhakemenin sessiz gücünü ve planlamanın gereksinimini yansıtır. İki, bizim seçim yapabilmemize işaret eder. İki numaranın ruhani anlamı ayrıca diğerleriyle yapılan mübadele, ortaklıklar (hem uyum içinde hem de rekabette) ve haberleşmeyi ele alır.

İki bizi tereddütsüz olmaya teşvik eder, aynı görüşte olmaya ve aynı idealleri taşımakta birleşmeye davet eder. İki bizden muhakememizin doğal akışının ruhlarımız için en iyi olanı yapması için çaba sarf etmemizi ister.

2022 Numeroloji sayısı 3 çıkanlar

3 sayısı anlamı

Bu yıl hayatın her alanında başarı ve mutluluğa kavuşabilirsiniz. Aşk hayatınız, kişisel ilişkileriniz, meslek hayatınız ve geliriniz kesinlikle ilerleme kaydedecek. Bu yıl çalışmaya odaklanıp çok çalışmanız ve tıp, mühendislik, kamu gibi sınavlara girmeniz durumunda başarı ile sonuçlanacaktır.

Bu yıl kendinizi ifade etme yılınız. Bunu yaratıcılıkla, sanatla veya sözlü ve yazılı iletişimle sağlayacaksınız. Hangi yöntem olursa olsun bu yıl düzenli olarak ne düşündüğünüzü ve nasıl hissettiğinizi dürüstlükle ifade edeceksiniz. Özgüveninizin aklınızı yönetmesine izin vermeyin. Finansal yönden iş, işlem, faaliyet… vb. konularda devletten yarar sağlayabilirsiniz. Bir kamu, devlet çalışanı, iş girişimcisi veya çalışansanız, 2022 yılı sizin için iyi bir yıl olacak.

Terfi edebilir veya bir işletmeyle ilgilenirseniz, yabancı kişilerle tanışıp karlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu başarı gözünüzü kör etmesin. Her durum için mütevazı ve müteşekkir olun. Entelektüel olarak büyüyecek ve güçlü bir kararlılıkla yaşam yolunda ilerleyeceksiniz.

Profesyonel ve kişisel hedeflerinize ulaşmak için hiç olmadığınız kadar kararlısınız. Hiç kimse sizi etkileyemiyor. Söyledikleriniz karşısında ikna olmuşa benzemeyen bir kitle önünde bile projelerinizi ve ideallerinizi en ufak bir tereddüt belirtisi göstermeden ifade ediyorsunuz.

3 sayısı duyguları yoğunlaştırdığı için eğer negatifte kalır veya odağınızı gereksiz dramlarda tutarsanız bazı şeylerin kötüye gitmesine ve kontrolden çıkmasına yol açabilirsiniz. Bu nedenle bu yıl odağınızı hafiflemeye ve eğlenmeye koyun. Bunu başarırsanız 2022 sizin için şanslı, eğlenceli ve yükseltici bir yıl olabilir.

Önceliklerinizi bir kere belirledikten sonra yorgunluk, mesai demeden var gücünüzle çalışmaya koyuluyorsunuz. Fazla söze gerek yok, tüm sinyaller başarınızı işaret ediyor. 2022 yılında en çılgın projelerinizin bile hayat bulduğunu göreceksiniz.

3 sayısının ezoterik anlamı nedir?

“Allah’ın hakkı üçtür”. Küçüklüğümüzden beri duyduğumuz bu söz üç sayısının kutsallığı hakkında gereken bilgiyi vermektedir. Hıristiyan toplumda yetişen biri ise kutsal üçlemeden bu sayının kutsallığına aşinadır.

Üç sayısı eski toplumlarda gök-yer-yeraltı üçlemesi ile kutsaldı. Üçleme Mısır mitolojisinde İsis-Osiris-Horus şeklindedir. Yunan mitolojisinde ise bu Zeus-Poseidon-Hades (Gök ve yer-Deniz-Yer altı) şeklinde var olmuştur.

Hristiyan inancında ise Baba-Oğul-Kutsal Ruh üçlemesine dönüşmüştür. (Bazı yerlerde Baba-Oğul-Meryem şeklinde). Bu üçleme İslam’da bazı mezheplerde Allah-Muhammet-Ali şeklinde görülmektedir. Üçlemenin bir sembolik yanı da kutsal birleşme ve doğan çocuktur, bir başka deyişle baba-anne ve çocuk da bir üçlemedir.

Bir başka üçleme de Beden-can-ruh üçlemesi olarak gösterilebilir. Sayı olarak üç kendisinden önce gelen iki sayının toplamı olarak da (1+2=3) önemlidir. Üç sayısı sembolik anlamlarının bir bölümünü üçgen şekline de devretmiştir. Üçgen sembolizmi ile üç sayısının sembolizmi arasında benzerlikler vardır.

3 sayısının ruhani anlamı sihir, önsezi, verimlilik ve faydayı ele alır. Üç sayısı ifade, çok yönlülük ve yaratıcılığın saf neşesini davet eder. Üç ayrıca Geçmiş, Şimdiki zaman ve Geleceği temsil ettiği için bir zaman belirleyicisidir.


Ardışık Üçler hayatınızda kendinizi yaratıcı bir şekilde ifade etme gereksiminizi sembolize edebilir veya sizin şimdiki yönünüzü geçmiş olaylara ve gelecek hedeflerine ilişkin olarak değerlendirebilir.

Üç ayrıca umut verici yeni maceraları ve yardıma ihtiyaç duyduğunuz diğerlerinden işbirliği güvencesini de temsil edebilir. Üç çoğu girişimde genellikle ödül ve başarıyı simgeler.

2022 Numeroloji sayısı 4 çıkanlar

4 numeroloji

2022 yılı numeroloji numarası 4 olan insanlar için zor olabilir. Kısa yoldan yol almak yerine, hedefinize ulaşmak için çok çalışmak zorundasınız. Mühendislik, tıbbi veya kamu giriş sınavlarına girmeyi planlayan öğrenciler, başarılı olmak için gerçekten konsantre olmalı ve çok fazla çalışmalılar, aksi takdirde başarılı olmaları imkansız hale gelebilir.

Bu yıl çok çalışma yılınız, fiziksel, zihinsel ve duygusal efor sarf ederek istediğiniz sonuçları elde edeceksiniz. Dolayısıyla istediğiniz sonuçları elde etmek için, önceliklerinizi iyi belirlemeniz ve karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeniz gerekecek. Tüm yıl boyunca sürekli olarak zorluklarla karşılaşabilirsiniz ancak küçücük bir mutluluk kaynağı her zaman gününüzü değerlendirmeyi ve size daha çok çalışmanız için gerekli enerjiyi, ilham kaynağını sağlayacak.

Bu yıl ev yaşamınızı bir dereceye kadar etkileyebilir. Aşk hayatınız küçük yanlış anlamalar ve tartışmalarla dolu olacak ve biraz sıkıntılı olacaktır. Bu gibi durumlarda sakin ve sabırlı olun. Sert ve öfkeli olmayın ve eşinizi duygularını incitebilecek kaba sözler söylemeyin.

Gereksiz tartışmalara girmekten veya başkalarının meselesine karışmaktan kaçının. Aileniz ve akrabalarınızla harika zaman geçirebilmek elinizde. 2022 yılı sizin için sürprizlerle dolu olacak sizler için. Bu yılı istikrarınızın ve kendinize inancınızın testi olarak görün ve bilin ki tutumunuz başarınızın anahtarı olacaktır. Fiziksel, zihinsel, duygusal ve finansal istikrarınız bu yıl çok önemli, dolayısıyla, sağlığınıza özen gösterin, geçmişteki meselelerle uğraşmaktan vaz geçin, gereksiz dramlardan kaçının.

Ufukta meydan okumalar görünmüyor ve aynada sanki sizden bambaşka biriyle yüz yüze geliyorsunuz. Gücünüz ilerde ne olacağını bilmeksizin bir yola baş koymamaktan geçiyor. Asıl sorun risk almak ve güvende hissetme isteğiniz arasındaki dalgalanmalar olacak. Bir süreliğine yaşayacağınız bu kaos halinin etkisiyle motivasyon eksikliğinizi ve her şeyden vazgeçip yerinizde saydığınıza dair hissettiğiniz duygunun özünü analiz etmek zorunda kalacaksınız.

İlkbaharın gelişi yaşamınızı aydınlatsa da, sorunlarınız bir süre daha çözümsüz kalacak. Karşınıza çıkan bu kötü şansa rağmen gönlünüzü ferah tutun. Tünelin sonunda karşılaşacağınız sürprizler tüm çektiklerinize değecek.

4 sayısının anlamı nedir?

Dört sayısının sembolizmi çok ilginçtir. Dört birçok farklı şeyi ifade edebilir. Bir masayı gözümüzün önüne getirebileceğimiz gibi en sağlam denge dört ayak üzerinde olur. Bir çok hayvan da dört ayağı üzerinde durmaktadır. İnsan da emeklerken dört uzvu üzerinde emekler. Böylece dört sağlamlığı düşündürtmüştür.

Dilimizde varolan “dört elle sarılmak”, “gözünü dört açmak” gibi deyimler de yapılan işin sağlamlığını belirtmektedir. Dört ayrıca dört temel yön ile de alakalıdır. Böylece etrafımızın dört parçaya ayrıldığını kabul edebiliriz. Aynen “Dünyanın dört bucağı” deyiminde olduğu gibi.

Dört sayısı aynı zamanda dört elementi de (Ateş-Hava-Toprak_su) sembolize eder. Böylece dört, dünyanın yapı taşı olarak da yer alır. Hıristiyanlıktaki haç, dört İncil, İslam’daki dört büyük melek, dört halife bu sembolizmle alakalıdır.

4 sayısının sembolik anlamı istikrara değinir ve her şeyin belli bir temele dayanan doğasına başvurur. Dört mevsim, dört istikamet, dört elementi dikkate alır, tüm bu çok şaşırtıcı şekilde güçlü özellikler Dört’ün güzel kare paketinde yer alırlar.

Dört, güvenilirlik, sakinlik, ve evi temsil eder. Dört’ün hayatınızda tekrarlanması kendi köklerinize dönüş, kendinizi ortaya koyma ve hatta kendinizi “sıkıca yerleştirmek” gereksinimini ifade eder. Dörtler ayrıca sebat ve dayanma gücünü belirtir.

2022 Numeroloji sayısı 5 olanlar

5 sayısı anlamı

Her anlamda büyük bir dönüşüm halindesiniz. Aylar geçtikçe varoluşunuzu farklı kılmak adına duyduğunuz yoğun istek giderek artıyor. En azından size hitap etmeyen veya hayatınıza bir şey katmayan bazı şeylerden kurtulmak istiyorsunuz. Bu geçişin size epey faydalı olduğunu göreceksiniz.

Canınızı sıkan ne varsa hiç çekinmeden kurtulun! Bu yıl vereceğiniz en büyük sınav sizi içten içe tüken ve ilerlemenize engel olan belirsizlikler ve şüpheler karşısında olacak. Bu yıl tüm imkanlar önünüze serilecek. Zincirlerinizi kırıp kendi kurallarınızı koymak sizin elinizde.

Şanslı numeroloji numarası 5 olan insanlar 2022 yılında çok güzel olaylara şahit olacaklar. Bazı zorluklar olacak, ancak bunları bilginiz ve kararlılığınızla azaltabileceksiniz. Bu yıl sizin için dinamik ve aksiyon dolu bir yıl olacak, beklediğiniz ya da beklemediğiniz pek çok şey gerçekleşecek. Bu yıl maceraya atılıp ekstra riskler alıp yeni şeyler deneyimleyebilirsiniz.

Bu yıl akademik, spor, tıbbi veya kamu sınavlara hazırlanıyorsanız, bunu kolayca başaracaksınız. Daha iyi sonuçlar almak için sıkı çalışmaya ve her alanı keşfetmeye devam edin. İletişim ve konuşma şekliniz, yaşamınızda önemli bir gelişme olduğunu kanıtlayabilir ve büyük fırsatlar getirebilir. Konuşmanız ve kelimeleri kullanmanız karşısında ki başarınız karşısında insanların ağzı açık kalabilir.

Evlilik hayatınızdan bahsedecek olursak, bağınız daha da güçlenecek ve birlikte iyi vakit geçireceksiniz. Girişimciler ve istihdam edilen profesyoneller için bu yıl son derece karlı olacak. Bu yıl seyahat etmek, yeni yerler gezmek ve yeni arkadaşlıklar kurmakla geçebilir. Ancak, odağınızı korumakta, merkezinizde kalmakta ve istikrar konularında zorlanabilirsiniz. Elinizi gereğinden fazla taşın altına koymaya kalkmayın işler kontrolünüzden çıkabilir.

5 sayısının anlamı nedir?

Beş genelde yaşadığımız dünyayı ve insanı sembolize eder. Teozoflara göre günümüzdeki insanlık beşinci kök ırktır. Beş, elimizdeki beş parmaktan dolayı da önemlidir. Eski mağara yerleşimlerine bakarsak insanların yerleştikleri bölgelerde beş parmak izlerini de görürüz.

Beş sayısı dört elementle de ilgilidir. Eski çağlarda dört elementi bir arada tutan bir beşinci elementin varlığı düşünülmüştür. Sembolizmde beş köşeli yıldız yaşamın sembolü olarak da kullanılmıştır. Beş vakit namaz, İslam’ın beş şartı, beş ile ilgili sembolizme örnek olarak verilebilir.

5 sayısının ruhani anlamı seyahat, macera ve hareketi ele alır. Bu niteliklerle gelen önemlerle, Beşler ayrıca istikrarsızlık ve ön görülemezliği ve köklü değişimleri de taşır. Beş sayısının ruhani anlamı dikkatimizi hayatın harikalarına çeker ve her yanımızdaki kaos algısını anlayışla karşılayabilmemiz gerektiğine işaret eder.

Beş’in sert vibrasyonları vardır: İlkel ve değişken. Beş hayatınızda ortaya çıkmaya devam ettiğinde belirli bir hareket için hazır olun, bir yolculuk gibi. Hatırlayın, seyahatlerin hepsinin mutlaka fiziksel olarak yapılması gerekmez. Bazı en iyi yolculuklar zihin ve ruha yönelik yapılır.

2022 Numeroloji sayısı 6 çıkanlar

6 sayısı

2022 yılının numeroloji sayısı da 6 olduğu için Kişisel Yıl Sayısı 6 çıkanlar bu yılı en şanslı geçirecekler olacak diyebiliriz. Kararlılığınızı ve kendinize olan güveninizi korumanız halinde hiç bir şey imkansız olmayacaktır. Altı sayısı ile ilgili anahtar kelimeler denge, ev, sağlık, karma, aşk, başarı ve hizmettir. Bu, disiplini, sınırları ve insancıllığı aşılamanın enerjisidir. 2022 yılında bu saydığımız temaların yaşamınızda sizin için nasıl göründüğünü düşünün.

Bu yıl hayatınızda dengeyi nasıl karşılıyorsunuz? İnsanlığa nasıl hizmet etmeyi planlıyorsunuz? Daha derin öz-sevgiyi hangi yollarla somutlaştırıyorsunuz?

Bu yıl sizler için tümüyle sorumluluklar ve arkadaşlarınızla, ailenizle veya dikkatinizi vermeniz gereken kişilerle olan ilişkileriniz için fedakarlıklar yılı.

Bu yılı adeta düşünmekle geçiriyorsunuz. İlişkileriniz, profesyonel yaşamınız, dünyayla kurduğunuz bağ, toplum içindeki konumunuz. İlerleme kaydettiğinizi hissetseniz de kafanızda hala sayısız soru işareti var. 2022 yılı boyunca, iş yaşamınızla, evdeki sorumluluklarınız arasında dengeyi kurmakla ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılamakla kendi ihtiyaçlarınıza özen gösterme arasında orta bir yol bulma konusunda çalışacaksınız. Ayrıca bu yıl hareketlerinizin sorumluluğunu alacaksınız.

Ne düşüneceğinizi ve nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Neyse ki aylar geçtikçe, bakış açılarınız netleşecek ve değişecek. Bu değişimler elbette ki önemli sonuçlar da doğuracak. Gördüğünüz üzere bu yıl harekete geçmekten ziyade etraflıca düşünmeye önem vereceksiniz.

Bir şirkette çalışan veya kendi işini yöneten kişilerin belli sıkıntılarla yüzleşmeleri gerekecek, ancak sabır ve kendine olan güvenleri bu gibi durumların üstesinden gelmeye kesinlikle yardımcı olacaktır. Rekabet gerektiren sınavlara hazırlanan öğrencilerin başarılı olabilmeleri için gerçekten çok çalışmaları gerekmektedir. Sıkı çalışma sonunda sonuç verecektir. Bu yıl, kişiliğinizin yeni, çekici ve etkili bir tarafını ortaya çıkaracak ve sizi herkesin favorisi haline getirecektir. Yeni insanlarla tanışacak, kamuoyunda tanınmış insanlarla bağlantı kuracaksınız.

Aşk hayatınızda ise daha güçlü bir bağ kuracak ve birlikte kaliteli zaman geçirecekler. Eşinizi dinleyin ama tartışmalara neden olabileceği için başkalarının söylemlerine fazla kulak asmayın. Meseleleri fazla düşünmeyin ve mantıklı olun.

6 sayısının anlamı nedir?

Altı sayısının sembolizmi üzerinde düşününce kuşkusuz akla ilk gelen Süleyman’ın mührü olacaktır. İç içe geçmiş iki eşkenar üçgenden oluşan bu şekil altı köşelidir. Çok eski çağlardan beri kullanıldığı düşünülmektedir.

Yukarı bakan üçgenin tekamül ederek tanrıya ulaşan ruhu, aşağıya bakan üçgenin ise toprağa dönüşü temsil ettiği düşünülmektedir. Bir başka açıklamaya göre ise yukarı çıkan ateşi ve aşağıya akan suyu sembolize etmektedir.

Altı sayısı 3+3’tür. Bir özelliği de 1x2x3 olmasıdır. 6 sayısının ayrıca bölenlerinin {1, 2, 3} toplamı da kendisine eşittir. Böylece altı mükemmel bir sayı olarak düşünülmüştür. Rabbin dünyayı altı günde yaratması da altının mükemmel olma özelliği ile alakalı olabilir.

6 sayısının arkasındaki sembolizm bir göstergedir. Yöneticisi Venüs olarak, Altı rakamı uyum, denge, içtenlik, sevgi ve doğruluğu temsil eder. Altı doğallıkla bizim için sakin, gözler önüne serilen şekilde çözümler gösterir.

Biz hassas konularla ilgilenirken hassas diplomasiye ihtiyaç duyduğumuzda Altı’dan yardım isteriz. Altı sayısının ruhani anlamı aydınlanmadan bahseder; özellikle bizim ruhani ve zihinsel dengeye gereksinim duyduğumuz alanlarda yolumuzu “aydınlatır”. Altılar bizi şefkat vermek ve bir durumda bilinçli olarak affediciliği seçmemizi işaret eder.

2022 Numeroloji sayısı 7 olanlar

7 anlamı numeroloji

2022 yılı numeroloji numarası 7 olan insanlar için değişim ve ilerleme yılı olacak. Varoluşunuza neyin daha çok anlam katacağını ve sizi mutlu edeceğini iyice ölçüp tartmanız gerek. Daha etraflıca düşünmek adına içinize dönüyorsunuz ve tozlu raflardan yarım kalmış eski projelerinizi bile çıkartıyorsunuz. Olaylara farklı bir açıdan baktığımız takdirde, kimi zaman beklenmedik çözüm önerileri bulabileceğimizi unutmayın.

Din, kültür, meditasyon ve ibadetlere karşı hafif bir eğilim hissedeceksiniz. Bu yıl sosyal olarak büyümenize ve toplum üzerinde görüş ve eylemlerinizle bir etki yaratmanıza yardımcı olacaktır. Hayır işleri işleyecek ve diğerlerinin izlemesi için bir ilham kaynağı olacaksınız.

Bu yıl sizin için büyük soruların yılı. “Ben kimim?, Neden buradayım? Hayatım nereye gidiyor? Hayat amacım nedir?” gibi sorulara bulduğunuz cevaplar, hayatınızın akışını değiştirecek. Bu yıl ne kadar kendi içinizde gelişim yaratırsanız, hayatınız da bir o kadar değişecek. Aslında, gelecekteki başarılarınız, 2022 yılında kendinizde yaptığınız değişimlerle belirlenecek.

Bu yıl sizi bekleyen birçok zorluk olduğundan, profesyonel yaşamınızda ve iş toplantılarında sabırlı ve sakin olun. Zamanınızın çoğunu ofiste iş yaşamınızda geçirdiğiniz için aile yaşantınızdakiler rahatsız olabilir. Doğum tarihinize ve numeroloji tahminlerine göre, ailenize öncelik verin ve onlarla kaliteli zaman geçirin. Psikoloji ve kamu eğitim alan öğrenciler çok güzel bir yıl geçirecek ve sınavlarında kolayca başarı sağlayabilecekler.

Bunun dışında dilbilimi okuyan öğrenciler de başarılı sonuçlar elde edecektir. Yıl boyunca kendi halinizde ve sakin olun. İş girişimcilerinin çok iyi bir yıl geçirmesine ve varlıklarını arttırmasına katkısı olacak.

7 sayısının anlamı nedir?

Yedi ile ilgili sembolizm her ana karşımıza çıkmaktadır. Yedi sayısı ile ilgili sembolizmin kökeninde eskiden yedi gezegen olduğuna inanılması vardır. Dünya sabit, bütün gezegenlerin onun etrafında döndüğüne inanıldığı için bu gezegenler Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Ay ve Güneş’tir.

Eskiden her gezegenin bir gök katında olduğu düşünülmekte olduğundan “Göğün yedi katı” deyimi o günlerden kalmadır. Aynı şekilde “yukarıda olan aşağıda olanla aynı olduğu” için yerin de “yedi katı” vardı.

Bazı ezoterik öğretilerdeki yedi basamaklı inisiyasyon da sembolik olarak göğün yedi katına ulaşmayı ifade etmektedir. Eskiden her gezegene bir kutsal gün olduğu için bir haftada yedi gün vardır. Haftanın günlerinden Pazartesi Ay, Salı Mars, Çarşamba Merkür, Perşembe Jüpiter, Cuma Venüs, Cumartesi Satürn, Pazar ise Güneş ile alakalıdır.

Yediler, üçler gibi sihirli güçlerle ilgilenir. Yediler sihrin olağandışı, bilimsel taraflarını ele alır. Bilimsel etkinliklerin temsilcisi, esrarengizlik ve gizli anlamlar için odaklanmış araştırma.

7 sayısı, bilinçli düşünce ve farkındalığın kullanılması yoluyla hayal gücünün etkinleştirilmesi ve yaşamlarımızda sonuçların elde edilmesiyle ilgilenir. Satürn tarafından yönetilen 7, uygulanamaz hayali temsil edebilir fakat Yedi’nin niteliklerinin daha derin anlayışıyla, siz oldukça ustaca onun sihirsel vibrasyonlarını kendi yararınıza çevirerek kullanabilirsiniz.

2022 Numeroloji sayısı 8 olanlar

numeroloji 8 sayısı

2022 şanslı numeroloji numarası 8 olan insanlar için, sorunlar ve anlaşmazlıklar ile dolu bir yıl olacak.. Hazırlanmakta olduğunuz sınavlarınızda başarılı olmak için gerçekten çok çalışmalısınız. Bu yıl oldukça azimli ve hevesli bir ruh haline sahipsiniz. Bu çılgın temponuz karşısında hiç kimse ve hiçbir şey sizi durduramayacak. Elinizden neler geldiğini kanıtlama ihtiyacı hissediyorsunuz.

Bu yıl sizin için iş, kariyer, mal-mülk, para, hukusal işler ön planda. Bazılarınız tanınma, ilerleme, maddi kazançlar konusunda fırsatlar elde ederken, bazılarınızda tam tersi bir şansızlık deneyimleyebilirler. Becerilerinizi ortaya koymaya ve dünyaya değerinizi kanıtlamaya kararlısınız. Uğraşlarınız ve kariyeriniz açısından güzel bir yıl geçireceksiniz. Önemli bir adım atacaksınız. Ufukta sizi yeni bir iş, daha çok sorumluluk veya maaş artışı bekliyor olabilir. Her şeye hazır olun!

Sürekli artan çalışma baskısı nedeniyle üzerinizde yıl boyunca baskı, stres olabilir. Bu yüzden numeroloji tahminlerine göre ofis yaşantınızda çok derinleşmemek ve sakin olmak sizin için iyi olacaktır. Evinizi veya şirketinizi değiştirebilirsiniz. Aile ve aşk hayatınız, iş gezileri ve uzun süreli seyahatlerinizden ötürü rahatsızlık duyabilir ve bu, ailenizden ayrılmanıza neden olabilir.

Aşırı iş yükü sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden kişisel ve iş hayatınız arasında eşit zaman ayırmanız en iyisidir, yoksa yalnız kalacaksınız. Aile üyeleriyle zaman geçirmek sizin için iyi olacak. Bu yıl sizin için gücünüzü yeniden kazanma yılı, bunun için gücünüzü çalan her neyse bu, kişi yada korku bağımlılık alışkanlık olabilir, bunlara gücünüzün ne kadarını harcadığınızı fark edip bunlarla bir şekilde yüzleşeceksiniz. Bolluk ve bereketi çekmek için pozitife odaklanın ve korkularınızın üstünden gelin.

8 sayısının anlamı nedir?

Sekiz, yedi kat gökyüzü inancının bir uzantısı olsa gerek tanrı katını temsil etmektedir. İslam’da sekizin Cennet’i temsil ettiği de düşünülmüştür. Ayrıca sekiz cennet ve yedi cehennem olduğu inancı da bu sembolizmle alakalıdır.

Hristiyanlıkta ise gökyüzü tahtını sekiz melek taşır. Aynı inancın benzeri İslam’da da vardır. Sekiz aynı zamanda tutulan yolda sonuna gelmeyi de, mükemmelleşmeyi de ifade eder. Budizm’deki sekiz yapraklı lotus çiçeği de sekiz aşamalı bir sistemin sembolüdür.

8 sayısını destekleyen sembolizm çoğunlukla iş, başarı ve zenginliği ele alır. Bu, Sekiz’in devam etme, tekrar etme ve döngüyü temsil etmesinden dolayıdır. Böyle olaylar, azimli kararlılık ve tekrar etme nedeniyle başarının kolayca elde edildiği alanlarda görülür.

Ayrıca, iş ve zenginlik konuları çoğunlukla göstergenin yerine getirildiği döngüye dayanır. Kartopu örneği gibidir: Yuvarlandıkça her dönüşte büyür ve büyür. Sekiz bu tür bir hareket gücünü temsil eder.

2022 Numeroloji sayısı 9 olanlar

9 sayısı anlamı

2022 yılı şanslı numeroloji numarası 9 olan insanlar için etkili bir yıl olacak. Dokuz yıllık yaşam döngüsünün son yılına giriyorsunuz. Bu yıl tamamlanmalar ve bitişler yılı sizin için ki bir sonraki yıl yeni başlangıçları yaşayabilesiniz. Tamamlanmanın en belirgin özelliği size hizmet etmeyen, ilerlemenize engel olan şeyleri hayatınızdan çıkarabilmektir ki, bu, iş, arkadaş, ilişki, düşünce şekli, davranış, alışkanlık her şey olabilir. Hayatınızda bir bahar temizliği yapacaksınız ki daha iyi şeyler için ilerleyebilesiniz.

Bu yıl yapabileceğiniz en iyi şeyler, ilahi düzene güvenmek, değişime teslim olmak, kendinizi ve diğerlerini bağışlamak, kabul edip geçmek ve işler istediğiniz gibi gitmediğinde yolunuzu değiştirebilmeyi başarmak. Bu yıl tamamlanmanın yanı sıra aynı zamanda, yeniden doğuş ve bir telafi yılı olacak. Yani yıllardır ektiğiniz tohumların meyvelerini bu yıl toplayacaksınız.

Hedeflerinizi güçlü bir kararlılıkla başaracak ve başkalarına da yardımcı olacaksınız. Bir iş ortaklığı durumunda, akıllıca davranıp ve engellerin üstesinden gelmek ve kar elde etmek için entelektüel fikirler önerirsiniz. Bir şirkette çalışıyorsanız, size büyük bir zam veya prim önerilebilir. Ayrıca, meslektaşlarınızın görevlerini zamanında yapmalarında yardımcı olacaksınız. Arkadaşlarınız ve üst düzey yöneticiler davranışınızı takdir edecektir.

İçe dönüşün ve büyük varoluşsal sorulara kulak vermenin vakti geldi. Kendi benliğinizin en derin köşelerine dalacağınız büyük bir yolculuk sizi bekliyor. Bu yolun sonunda kendinizi bulacak ve sizi gerçekten neyin mutlu ettiğini keşfedeceksiniz. Yavaş yavaş etkisini gösteren bir dönüşüm sizi bekliyor. Hissettiğiniz acıları, pişmanlıkları unutup daha huzurlu bir geleceğe yönelme şansına sahipsiniz. Bu düşünme sürecini en iyi şekilde değerlendirmesini bilin!

2022 numeroloji tahminlerine göre, her şeyi akıllıca planlayacak ve sonucu analiz ettikten sonra adım atacaksınız. Farklı çevrelerden faydalanabilirsiniz. Bir işletmeyi yöneten insanlar kesinlikle ekonomik faydalarla karşılaşacaklardır. Evlilik hayatı küçük komplikasyonlarla atılan bir mutluluk olacaktır. Biraz dikkatli olun, sevgilinizin niyetlerinden şüphe etmeyin ve duygularını anlayın. Sağlığınız iyi olacak.

9 sayısının anlamı nedir?

Dokuz eski sembolizm de bir bitişi göstermektedir. Zaten tek haneli sayıların sonuncusudur. Dokuz üçün karesi olduğundan da bir erişilen noktayı , tamam olmayı göstermektedir. Ancak dokuz sonun olduğu yerde başlangıcın da olması gibi başlangıcı da haber verir. Eskiden göğün dokuz katı olduğu inancı da yaygındı.

Buna göre dünya + 7 yıldız katı + sabit yıldızların olduğu kat, dokuz kat etmekteydi. İlginç olan bir başka husus da eski Türk inançlarında da göğün dokuz katı olduğuna inanılmasıdır. Aynı inanç Meksika’da da vardır. Aztekler yerin dokuz kat altı olduğuna da inanmaktaydı.

9 sayısının ruhani anlamı bizi bu sayı dizisinde en yüksek vibrasyonel frekansa getirmesidir. Dokuz ulaşma, tatminkarlık, tamamlama ve olaylarımızda etki kazanmak için bizim başarımız. Dokuz sayısının ruhani anlamı entelektüel güç, yaratıcılık, durumlar ve olaylar üzerinde etki. Dokuz bizden kendi öz niteliklerimizi fark etmemizi ve pozitif, etkili bir farklılık yaratabilmek için bu yetenekleri dünyaya yaymamızı rica ediyor.

BONUS: Pisagoryan Sistemi ile isme göre hesaplama

Adımızın her harfinin karşılığı bulunan bir sayı vardır. Bu sayıların toplamı sahip olduğumuz kişilik özelliklerini gösterir. Sayılardan türetilen Numeroloji ilminde farklı hesaplama yöntemleri kullanılsa da en çok kullanılan yöntem Pythagoran (Pisagoryan) sistemidir.

Pisagor’a göre etrafımızda gördüğümüz her şey sayıdan oluşmuştur ve bundan dolayı evrendeki her şey sayılarla ifade edilebilirdir. Sayı bir soyutlama değil aksine gerçeğin bizzat kendisi olarak görülmelidir.

Aşağıdaki tabloda isim ve soyadımızı oluşturan harflerin hangi sayıya denk geldiği gösterilmiştir.

1 A J S-Ş
2 B K T
3 C-Ç L U-Ü
4 D M V
5 E N W
6 F O-Ö X
7 G-Ğ P Y
8 H Q Z
9 I-İ R

 

Yukarıdaki tablolardan isminizin numeroloji sayısını bulabilirsiniz. Tıpkı yukarıdaki örnekte verdiğimiz gibi. Kağıt üzerinde yazarak uygulamanız daha kolay olacaktır.

Örnek: İNDİGO DERGİSİ

İ(9) + N(5) + D(4) + İ(9) + G(7) + O(6) = 40

D(4) + E(5) + R(9) + G(7) + İ(9) + S(1) + İ(9) = 44

İsim (ad soyad) toplamı: 84 (8 + 4) = 12 (1+2) = 3

2022 yılı numeroloji sayısı 6 idi. Bu yıl herkes için kullanılacak sayıdır.

Tıpkı doğum tarihinde yaptığımız gibi, isminizin sayısı ile 2022 yıl sayısını toplayın:

İsim (3) + 2022 yılının sayısı (6) = 9 (isme göre kişisel yıl sayısı)


Bu örneği kendinizin ve sevdiklerinizin ismine göre hesaplayıp yukarıdaki numeroloji sayınızın karşılığını da okuyabilirsiniz.

2022 burç yorumları Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.