42 bin lira fatura gelen restoran sahibi AKP’li esnaftan Erdoğan’a: Bilesin hayat yaşanmaz hale geldi!

Şanlıurfa’da AKP’ye yakınlığıyla tanınan restoran sahibi Faruk Akbaş, işyerine 42 bin TL elektrik faturası gelince Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Bunun hiçbir izahı olamaz Başkanım, bilesin hayat yaşanmaz hale geldi” mesajı gönderdi.

restoran fatura

Şanlıurfa’da restoran sahibi ve Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği Onursal Başkanı Faruk Akbaş, sosyal medya hesabından “Geçen ay 18.000 gelen elektrik faturamız, hamdolsun 42000 TL gelmiş. Haa özür dilerim, küsuratı da var, 42.033 TL. Sitem etme diyorlar, elinde yaptın boynunla çek. Bunun hiçbir izahı olamaz Sn. @RTErdoğan başkanım. Bilesin hayat yaşanmaz hale geldi” paylaşımı yaptı.

“20 yıldır AKP’ye destek veriyorum”

Bu paylaşımına birçok sosyal medya kullanıcısından eleştiri gelince AKP’li kebapçı Faruk Akbaş, “Yahu nasıl bir toplum olduk. İşletmeme gelen yüksek elektrik faturasına itiraz ettiğim için her kesimden hakaretlerin bini bir para. Evet ben Ak Partiye tamı tamına yirmi yıldır destek veriyor, vermeye de devam ediyorum Bu benim tercihimdir. Ama, yanlışları söylemek de hakkımdır” diye cevap verdi.


restoran fatura

Akbaş’a tepki: Destek vermeye devam ediyorsan faturaya itiraz etme!

Akbaş’ın bu paylaşımını bir sosyal medya kullanıcısı, “Bu kadar şikayet edip hala destek veriyorsan başına gelenlere de katlanacaksın. Seni dinlemiyorlar, senin eleştirini kabul etmiyorlar. Senin söylediklerini söyleyenlere hain diyorlar. Ve hala çıkıp desteklemeye devam edeceğim diyorsan şikayet etmekten vazgeçeceksin” diye eleştirdi.


Kendisinin de AKP’ye destek verdiğini, ancak destekten vazgeçtiğini vurgulayan bir başka kullanıcı ise Akbaş’a, “Destek vermeye devam ediyorsan faturaya itiraz etme. Biz de destek veriyorduk ama zararın neresinden dönersek kardır. Kimseye tapmıyoruz. İyiyken destek veriyorduk ama artık yönetemiyorlar. Yönetemedikleri halde bunlara destek verirsek fakir fukaranın hakkına gireriz. AKP bitmiştir” şeklinde cevap verdi.

“Takım tutar gibi parti tutmam”

Akbaş, eleştirilerin devam etmesi üzerine de bu kez de, “Beni tanıyanlar bilir. Kuru gürültüye pabuç bırakanlardan değilim. Takım tutar gibi parti tutmuyor, destek verdiğim partinin yanlılarını da güzel ifadelerle dile getiriyorumdur. Dileğim, her görüştün kardeşlerimin de partilerinin yanlışlarını dile getirmeleridir” paylaşımı yaptı.


Twitter’da yapılan bazı yorumlar:

Marmaris ve Fethiye’de elektrik zammı protestoları: Yetti gari!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.