Faturası için yüzüğünü satan yurttaş Erdoğan’a isyan etti: Bende yüzük de kalmadı!

Erdoğan’ın belediye başkanı iken yaptığı yüzük konuşmasına göndermede bulunan bir yurttaş “Bende yüzük de kalmadı. Elektrik faturamı ödemek için mecbur kaldım, sattım” diyerek isyan etti.

fatura yüzük

Video aşağıda – İstanbul’da faturasını ödeyebilmek için yüzüğünü satmak zorunda kalan bir yurttaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderme yaparak “Bir tek yüzüğüm var diyordu ya oraya gelince. Bak bende yüzük de kalmadı. Elektrik faturam için sattım” ifadelerini kullandı.

İstanbul Esenler’de Sokak Kedisi isimli Youtube kanalı tarafından yapılan bir sokak röportajı sırasında zamların sorulduğu bir yurttaş, Erdoğan’ın 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığına başlarken “İşte bütün servetim bu yüzük. İstanbul’a hizmete hazırım” dediği konuşmasına göndermede bulundu. AKP’ye verdiği oydan pişman olan yurttaş isyan ederek “Kandırıldık! Aklı olan insan uyanır artık” ifadelerini kullandı.


Faturasını ödemek için yüzüğünü satmak zorunda kaldığını söyleyen yurttaş “Ayakkabım 2 senelik. O yüzükle geldi ama arkası dolu. Bir tek yüzüğüm var diyordu ya oraya gelince. Bak bende yüzük de kalmadı” diye konuştu.

“Hiç memnun değilim”

İlçenin AKP’li belediye başkanı Tevfik Göksu’dan memnun olup olmadığı da sorulan kadın, “Hiç memnun değilim, verdiğim oylar haram zehir zıkkım olsun” ifadelerini kullandı.

“O yüzükle geldi lakin arkası dolu”

Yurttaş şunları söyledi: Ayakkabım iki senelik. Daha ikinci faturam gelmedi. O nasıl gelecek bilmiyorum, katmerli gelecek. O yüzükle geldi lakin arkası dolu. Bir tek yüzüğüm var diyordu ya oraya gelince. Bak bende yüzük de kalmadı.


Erdoğan, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı görevine başlarken yaptığı konuşmada “İşte bütün servetim bu yüzük. İstanbul’a hizmete hazırım” demişti.

Enflasyonda 2 ayda 2 kattan fazla artış en son 52 yıl önce olmuştu!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.