Isparta Belediye Başkanı: 2 gün sıkıntı yaşarız ama 1 yıl kuraklık olmadan hayatımıza bakarız

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen: Biz tarihin en büyük kuraklığını yaşadık. Buna karşılık yüce Rabbim çok büyük bir bereket verdi. 2 gün sıkıntı yaşarız ama 1 yıl kuraklık olmadan hayatımıza bakarız.

Isparta Belediye Başkanı

Video aşağıda – Isparta Belediye Başkanı Başdeğirmen: 2 gün sıkıntı yaşarız ama 1 yıl kuraklık olmadan hayatımıza bakarız.

Isparta perşembe gününden bu yana kar esaretinde. AKP’li belediye başkanı, kentteki ölüm iddialarını yalanlayarak akşama kadar evlere elektrik verileceğini söyledi.


Isparta’da 4 günü bulan elektrik kesintileriyle ilgili konuşan AK Partili Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, kentte cenazesi bulunan Ramazan Nazlı’nın ölümüyle ilgili iddiaları yalanladı.


Başdeğirmen, “Perşembe günü yağan 9 saatlik kardan sonra tabii ki Ispartamız çok büyük seviyede Kar yağışı aldı. O günden beri bazı sıkıntılar yaşadık elektrik hatlarımızda. Şu anda dördüncü günündeyiz. Bugün 400 kişilik ekiple tüm sokaklarımızdaki arızalar giderilmek üzere. Tüm şehrimize enerji verildi, enerji verilmede sorunumuz olmadı. Dışardan gelen hatlar tamir edildi ancak şehir içindeki mahalleler arasında yoğun kar yağışından dolayı kopan tellerin bakımları, tamiratları yapılıyor. Sokak aralarında trafikle alakalı sıkıntımız yok. 3200 caddedeki, sokaktaki tüm arterler trafiğe açık” dedi.

Kar yağışının devam etmediğini ancak salı akşamı yeni bir yağış beklediklerini söyleyen belediye başkanı, “Şehrimizde elektrik dışında, 2 tane pazar yerimizde büyük hasar meydana geldi. Bir kapalı pazar yerimizin çatısı çöktü, altında 20 tane araç hasarlı şekilde çıkarılmayı bekliyor. Biz şu anda o alandayız, çıkarmak için ekiplerimiz bekliyor. Herhangi bir yaralanma, ölüm gibi olay ortaya çıkmadı. Elektrikteki arızalarımız giderilirse şehrimizin herhangi bir sorunu kalmamış olacak inşallah. Şu anda mahallelerimizin tamamında elektrik var. 44 mahallemiz var, 4 ya da 5 mahallede lokal olarak bazı ara sokaklarda kar ağrılığını çekemeyen tellerin kopmasından kaynaklı arızalar var. Bunları şu anda çok büyük ihtimalle akşama kalmadan tamamı tamir edilerek elektrik her eve verilecek” ifadelerini kullandı.

70 yaşındaki vatandaşın donarak ölmesi


Isparta’da 70 yaşındaki Ramazan Nazlı’nın yalnız yaşadığı evinde ölü bulunması üzerine ‘donarak ölme’ iddiaları da sorulan Başdeğirmen, “Kesinlikle öyle bir şey yok. Biz evinde doğal gazını yakamayan vatandaşlarımızı KYK yurtlarına taşıdık. ‘Evimden ayrılmayacağım’ diyen vatandaşlarımız oldu, onlara da tüplü ısıtıcılar dağıttık. Sadece bu akşam 2 bin tane tüplü ısıtıcı talep eden herkese, yani evimde ısınamıyorum diyen herkese istediği kadar tüplü ısıtıcı dağıttık. Ve bu böyle bir olay kesinlikle yoktur. Bunlar bilgi kirliliğinden kaynaklanmaktadır. ‘Elektrikler kesik, yollarımız açılmıyor’ gibi sözler duyuyoruz, bunlar hep bilgi kirliliğinden kaynaklanıyor. Sıkıntılı durum kesinlikle yoktur” dedi.

Isparta Valiliği’nden 70 yaşında donarak ölen adamla ilgili açıklama: Aklen maluldür