İstanbul Esenyurt’ta metrelerce uzunlukta ekmek kuyruğu

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, İstanbul Esenyurt’taki metrelerce ekmek kuyruğunu, “AKP dönemi ucuz ekmek kuyruklarıyla hatırlanacak” notuyla paylaştı.

Esenyurt ekmek kuyruğu

Video aşağıda – Artan hayat pahalılığı karşısında hey şeyden tasarruf etmeye çalışan yurttaşlar ev ekonomilerine katkı olması nedeniyle uzun kuyruklara katlanmak mecburiyetinde kalıyor.

2022’ye zam yağmuru ile başlayan yurttaşlar, ay sonunu getirebilmek için her şeyin ucuzunu tercih etmeye başladı. Yurttaşlar, en temel tüketim maddesi olan ve piyasada en ucuz 2,5 TL olan ekmeğin de en ucuzunu almaya çalışıyor.


“AKP ekmek kuyruklarıyla hatırlanacak”


CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da, İstanbul Esenyurt’taki metrelerce süren ekmek kuyruğunu, “Yer: Esenyurt. AKP dönemi ucuz ekmek kuyruklarıyla hatırlanacak” notuyla paylaştı.

Bakan Dönmez: 100 liralık elektrik faturasının 50 lirasını hükümetimiz karşılıyor


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.