Kadıköy’de içki içenleri taciz eden ‘Tebliğciler’e tepki

İstanbul’un çeşitli yerlerinde içki içen yurttaşları taciz etmeleriyle bilinen ‘Tebliğciler’, bu kez Kadıköy’de ortaya çıktı. Gruba yurttaşlardan tepki geldi.

tebliğciler

Video aşağıda – Kendilerine ‘Tebliğciler’ diyen gerici bir grup, gece boyunca Kadıköy’de sokakta oturanları taciz etti.

Hemen her masanın tepki gösterdiği ve yurttaşların kendilerini rahatsız etmemelerini istediği grup, içlerinde BirGün çalışanlarının da olduğu bir masayı taciz ederken görüntülendi.


Gericilerden birinin alkol tüketilmemesini istedikten sonra “Hocanın görevi ölüm gelmeden hatırlatmak, berber tıraş eder doktor muayene eder. Hoca da hatırlatır” şeklinde konuşması dikkat çekti.

Masada oturanlar ise buna “Bizim böyle bir isteğimiz oldu mu? Doktora gidiyoruz mesela muayene olmaya. Diyoruz ki benim bir rahatsızlığım var. Bizim sizden hatırlatma gibi bir isteğimiz oldu mu? Siz şu an taciz ediyorsunuz bizi bu masada otururken” diye tepki gösterdi. Bunun üzerine gerici grup “Yok taciz değil, sıkıntı yok. Selamlaşma. Allah’a emanet olun” diyerek bölgeden uzaklaştı.


İstanbul’un farklı yerlerinden Tebliğciler videosu paylaşılıyor.

Okul müdüründen öğretmenlere ‘haremlik selamlık’ oturma düzeni talimatı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.